Święty Mikołaj z wizytą w naszej szkole


Czy są tu grzeczne dzieci?
Święty Mikołaj nie zapomniał o naszej szkole!

„Jak to możliwe, że w ciągu jednej nocy Święty Mikołaj daje radę dotrzeć do domów na całej kuli ziemskiej? To niewątpliwie zasługa jego szybkich sań, szybko mknących reniferów oraz bardzo dobrze zaplanowanej trasy. Poza tym elfy zamontowały w saniach dokładny licznik prędkości i czasu, który określa, jak szybko trzeba lecieć, aby zdążyć do wszystkich dzieci na świecie. Ale Mikołajowi pomaga również to, że Ziemia jest okrągła i ma różne strefy czasowe. Dzięki temu, zaczynając od wschodu i kierując się na zachód, może wypełnić swoje zadanie.”


Tak jak wszędzie obchodziliśmy przemiły dzień w naszej szkole w Lipnicy Wielkiej, a mianowicie Mikołajki.

6 grudnia  – jak co roku – w naszej szkole odbyło się spotkanie ze św. Mikołajem. W organizację tego radosnego wydarzenia zaangażowało się wiele osób. Pan Tadeusz Turek przygotował  z uczniami klasy IV przedstawienie mikołajkowe oraz stroje i rekwizyty, a pani Lidia Grygiel dekorację. Atrakcją występu był  „Merry Christmas dance”. Przedstawienie  przykuwało uwagę dzieci ze względu na atrakcyjne stroje, melodyjne piosenki i dużą dawkę  tańca.

Na spotkanie z Mikołajem oczekiwało z niecierpliwością ponad 100 uczniów z klas 0 – III szkoły podstawowej oraz około 60 najmłodszych dzieci ze środowiska. Rada Rodziców przygotowała bardzo atrakcyjne  i różnorodne paczki.

Spotkanie ze św. Mikołajem, jak zwykle, dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. W tym roku Mikołaj zadawał dzieciom pytania dotyczące nie tylko ich zachowania, ale również ze sportu i z religii. Dzieci doceniły ciężką pracę Mikołaja i na zakończenie spotkania wręczyły Mu prezent.

Samorząd Uczniowski też nie próżnował. W zmowie ze św. Mikołajem, członkowie SU rozdawali rózgi, które po kryjomu przemycił im…  Święty. Całe szczęście, że były one  niezwyczajne, bo jak było powiedziane, rózgi ze złotą poświatą wędrowały tylko do najgrzeczniejszych nauczycieli. Jakby ktoś był zawiedziony mógł poczęstować się cukierkiem. Reasumując – Mikołajkowy dzień był pełen niespodzianek, a z pewnością bardzo obfity w szereg atrakcji.

Chętni uczniowie wszystkich klas wzięli udział w akcji „Podziel się cukierkiem”, oddając dobrowolnie na potrzeby wolontariatu część swych słodyczy.

Tą inspiracją w naszej szkole i środowisku rozpoczął się  przedświąteczny okres  dzielenia się dobrym słowem, troską o samotnych, a także symbolicznymi podarkami wędrującymi z rąk do rąk, w oczekiwaniu na przyjście Bożej Dzieciny.  „ podarki z akcji podziel się cukierkiem powędrują do Parafialnej Caritas, a paczki zrobione w tym okresie trafią do osób samotnych, chorych w parafii Lipnica Wielka, Bukowiec.

Tekst: Lidia Grygiel i Agnieszka Szafrańska


FOTO RELACJA – ŚWIĘTY MIKOŁAJ – Dzieci szkolne 

Response code is 404

FOTO RELACJA – ŚWIĘTY MIKOŁAJ – Dzieci ze środowiska

 
Response code is 404
Response code is 404

FOTO RELACJA – ŚWIĘTY MIKOŁAJ – Samorząd Uczniowski


Response code is 404

 

Komentarze i pingi są w tej chwili niedozwolone.

Facebook