Imprezy, zabawy, wyjazdy, konkursy…


W poniedziałek 6 marca podczas zajęć edukacyjnych w klasie pierwszej odbyło się Święto Kapelusza. Inspiracją wydarzenia była jedna z czytanek w podręczniku oraz teksty z dwuznakiem “sz” i “cz”. W tym dniu dzieci przyniosły do szkoły różne kapelusze oraz inne nakrycia głowy. Tak więc na głowach uczniów pojawiły się; i te duże i te małe, i te bardziej wytworne, i te mniej eleganckie, i te odświętne, i te codzienne oraz te wykonane samodzielnie. Co niektóre, wyjęte z szafy babci lub pożyczone od dziadka, mogłyby opowiedzieć niejedną historię. 
Przez cały dzień uczniowie wraz z wychowawczynią panią Ewą Jurek paradowali po szkole w swoich kapeluszach. To był dla pierwszoklasistów dzień pełen wrażeń.

W klasie III odbyły się zajęcia dotyczące budowania pozytywnych relacji w grupie. Dzieci w zabawowy sposób tworząc pajęczą sieć dowiadywały się, że ludzie różnią się między sobą oraz jak szanować te różnice. Przełamywaniu barier społecznych służyło wskazywanie wzajemnych podobieństw, cech wspólnych, takich samych zainteresowań i upodobań. Zajęcia mają na celu kształtowanie pozytywnych postaw społecznych jak: przyjazne traktowanie innych, uczynność, koleżeńskość oraz wzajemny szacunek.

14 lutego to wyjątkowy dzień – jest to czas wyznawania miłości, sympatii oraz przyjaźni. Z tej okazji, Samorząd Uczniowski zorganizował Szkolną Pocztę Walentynkową, żeby uczyć wszystkich tego, że mówienie o uczuciach, zwłaszcza tych pozytywnych jest ważne. 
Uczniowie już od wczoraj mogli wrzucać swoje „walentynki” do specjalnie przygotowanej przez Samorząd skrzynki. Poczta cieszyła się zainteresowaniem. W Dniu Zakochanych , korespondencja została rozdzielona i doręczona do adresatów przez urocze listonoszki i uroczych listonoszy, którzy mieli ręce pełne …….. WALENTYNEK.
W tym dniu też obowiązywał strój w kolorze czerwonym.
Poniżej krótka fotorelacja
 
Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Zabawa karnawałowa jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości.
Tak też było u nas, w dniu 14 lutego 2023 roku, a więc w Walentynki w Dworze Muzycznym w Lipnicy Wielkiej odbyła się zabawa karnawałowa uczniów klas 1 – 3. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiały wcielania się w ulubione postaci. Dostarczały emocji, budziły zaskoczenie i zachwyt.
Wszyscy bawili się w rytm porywającej muzyki i piosenek naszego szkolnego wodzireja pana Grzegorza Nowaka. Podczas tanecznych pląsów, wszyscy bawili się wyśmienicie, było głośno, wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Miłym akcentem był także poczęstunek, o który zadbali rodzice.
Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami! Bo kolejny karnawał dopiero za rok.
 
W dniu 1.03.2023 roku uczniowie klasy 7 wraz z opiekunami panią Danutą Górka i Ewą Zwolenik wybrali się na lodowisko do Białej Niżnej.
Celem wyjazdu było propagowanie aktywnego stylu życia, doskonalenie umiejętności łyżwiarskich, integracja uczniów i oczywiście dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddawali się łyżwiarskim szaleństwom i akrobacjom. Nie wszyscy byli ekspertami w jeździe na łyżwach. Jednym szło lepiej, innym gorzej, ale z ogromną determinacją próbowali walczyć z grawitacją na lodowisku. Nie obyło się również bez upadków. Pogoda dopisała i wszyscy bawili się świetnie
Dnia 1 marca odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski wierszy Jana Brzechwy. Wzięło w nim udział siedemnaścioro dzieci z oddziałów 0a i 0b. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich uczestników. Najczęściej recytowanym wierszem była „Kaczka dziwaczka”. Dzieci zaprezentowały się w pięknych strojach z ciekawymi i starannie przygotowanymi rekwizytami.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. A dla najlepszych zostaną wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe
A oto wyniki
 I miejsce – Aleksandra Bartusiak (oddział 0a)
 II miejsce (exequo) – Zofia Gad (oddział 0b)
                                Sandra Semla (oddział 0b)
 III miejsce – Zofia Fyda (oddział 0b)
 Wyróżnienia; Martyna Karpiel (oddział 0a)
Maksymilian Martuszewski (oddział 0a)
Apolonia Małyk (oddział 0a)
Oliwia Jaworecka (oddział 0b)
Zuzanna Martuszewska (oddział 0b)
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy
 
 

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub trackbacka ze swojej strony.

Loading Facebook Comments ...
  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)

Facebook