Żywa lekcja historii

IMG_2762Dnia 28 stycznia br. uczniowie klas I – VI naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii w wykonaniu Agencji Widowisk Historycznych „Arkona” z Torunia.
Spektakl „Od czasów Mieszka I do Bolesława Krzywoustego” zawierał informacje dotyczące kultury duchowej i materialnej dawnych Słowian umiejętnie wyeksponowane poprzez wspaniałą zabawę. Ciekawe konkursy, pełen ekspresji przekaz ustny, pokazy sztuk walki, możliwość dotknięcia przez uczniów przywiezionych militariów – wszystko to sprawiało, że przedstawienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci, miało ogromny walor dydaktyczny i z pewnością pobudziło wyobraźnię niejednego młodego widza.
W II półroczu, na prośbę uczniów i nauczycieli, jeszcze raz będziemy gościć przedstawicieli tej agencji tym razem z widowiskiem poświęconym Grecji, Rzymowi i Galom.

Tekst: Anna D-L.