Zespół „Czerwone róże” wyróżniony!


wisnicz-800x445Sukces wojewódzki uczniów naszej szkoły.

3 i 4 listopada w Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu odbyły się przesłuchania do XIV już festiwalu „Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki”.

Wystąpiła ponad setka zgłoszonych uczestników w kategoriach solistów i zespołów z całej małopolski. Gwarantowało to ogromną różnorodność prezentowanego repertuaru. Artyści z Chrzanowa, Kęt, Rytra, Nowego Sącza, Lipnicy Wielkiej, Korzennej oraz wielu innych małopolskich miast i miejscowości, zaprezentowali dobrze znane przez wszystkich i zakorzenione w tradycji pieśni patriotyczne jak „Wojenko, wojenko” czy „Piechota” ale także mniej znane słuchaczom, niedawno powstałe, wykorzystane w produkcjach filmowych, jak piosenka „Miasto” z filmu „Miasto 44”.

zm

Warto podkreślić, że poziom przygotowania i prezentacji poszczególnych wykonawców był bardzo wysoki. Po prezentacjach konkursowych 83 solistów i 18 zespołów, komisja artystyczna postanowiła zakwalifikować do Koncertu Laureatów Festiwalu min. zespół „Czerwone róże” reprezentujący  naszą szkołę utworem  „Dziś idę walczyć mamo…”.

W skład zespołu wchodzą uczniowie klasy VI :

  • Marta Forczek
  • Alicja Rusek
  • Justyna Sowa
  • Zuzanna Łatka
  • Adrianna Głąb
  • Katarzyna Jurek
  • Anna Wojnarowska
  • Michał Turek
  • Tomasz Golonka

Koncert Laureatów oraz ogłoszenie wyników Festiwalu odbyły się 11 listopada 2016r. w sali rycerskiej wiśnickiego zamku, aby w ten sposób oddać hołd poległym za Ojczyznę i wpisać się w świętowanie radosnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Serdeczne gratulacje !!!

Tekst: Danuta P. , Foto: MOK Nowy Wiśnicz

Response code is 404

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook