Zabawy światłem i cieniem


IMG_23914 listopada uczniowie klasy III B gimnazjum zorganizowali nietypową atrakcję dla “zerówczaków”. W finale projektu realizowanego na lekcjach zajęć artystycznych pod okiem p.Danuty Popko , gimnazjaliści przedstawili bajki z morałem za pomocą… cienia. Oczywiście za całym przedsięwzięciem kryło się mnóstwo pracy.

Na samym początku każda z grup wybrała jedną historyjkę i odpowiednio ją przeredagowała. Następnie wykonane zostały plansze zastępujące sceny oraz powstali z tektury i patyczków do szaszłyków, bohaterowie bajek. W efekcie przedszkolaki mogły obejrzeć takie historyjki jak: “Koń i jeleń”, “Kruk i wilk”, “Wilczki” oraz bajka, która najbardziej przypadła “zerówkowiczom” do gustu, “Koziołek Matołek”.

Dzieci były zachwycone, lecz i one miały zadania. Do każdego utworu gimnazjaliści zadali kilka pytań. Najbardziej uważni i spostrzegawczy widzowie otrzymali w nagrodę papierowe postaci z bajek.

Projekt był jak najbardziej udany. Najlepiej mogą o tym poświadczyć same przedszkolaki i ich ogromne zaangażowanie w oglądane przedstawienia.

Tekst :Edyta Dyngosz kl.IIIB gimnazjum

FOTORELACJA

Response code is 404

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook