Za tydzień startujemy „Ferie z ekonomią”

Jesteśmy niezmiernie dumni i spieszymy ogłosić, że nasza Szkoła Podstawowa  im Jana Pawła II  zakwalifikowała się do kolejnej edycji  Ogólnopolskiego Projektu  organizowanego przez Fundację   Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej  „Ferie z ekonomią”. Są to dodatkowe zajęcia ekonomiczne związane z przedsiębiorczością  dla uczniów klas II i III gimnazjów z obszarów wiejskich.

Już  6 lat Fundacja  realizuje takie  projekty z  edukacji ekonomicznej. Każdy z nich gruntuje wiedzę z zakresu gospodarki, przedsiębiorczości, a tym samym poszerza podstawę programową z wiedzy o społeczeństwie w gimnazjum. „Ferie z ekonomią” to zmieniona formuła projektu oraz materiały dydaktyczne, dostosowane do nowej podstawy programowej oraz nowej grupy uczestników.

Projekt stanowi wprowadzenie w tematykę ekonomiczną dla uczniów, którzy po zakończeniu szkół podstawowych rozpoczną naukę w szkołach średnich i w podstawie programowej będą mieli zagadnienia z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. W dniach 8- 10 grudnia 2017r. w Warszawie, nauczycielka Wos-u mgr Agnieszka Szafrańska brała udział w szkoleniu z założeń projektu oraz narzędzi i metod pracy z uczniami. Równolegle z nauczycielami w warsztatach uczestniczyli studenci, którzy w tym czasie porozjeżdżają się do wytypowanych szkół i wraz z nauczycielami poprowadzą szkolenie z młodzieżą.

Projekt będzie realizowany w Lipnicy Wielkiej  od 12.02 do 16. 02. 2018r. w I tygodniu ferii , uczniowie spotkają się w szkole na sześciogodzinnych warsztatach, na wycieczce do Banku. W ramach zajęć odwiedzą wybrane przedsiębiorstwo lub mały lokalny „biznesik”. Wisienkę na torcie ma stanowić przygotowanie pracy projektowej – modelu biznesowego własnej firmy w okresie 2 miesięcy od zakończenia ferii, który będzie poddany weryfikacji konkursowej. Dodatkową atrakcją  będzie zdawanie relacji z przebiegu projektu na specjalnym blogu, prowadzonym przez który ma szansę zostać zauważony przez specjalistów i również nagrodzony.

Już za tydzień będzie o nas głośno !!!!!! Zabierają się ostro do pracy, tym bardziej, że mają  potencjał,  z mnóstwem pomysłów w głowach i  kreatywność wypisaną na twarzach.

Tekst: Agnieszka Sz.