Wybory do Samorządu Uczniowskiego


W szkole podstawowej im. Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej we wrześniu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna samorządu.

   W wyborach kandydatami do SU zostało dwanaścioro uczniów oraz dwóch nauczycieli. Kandydatami do SU byli: Patrycja Biskup, Nikodem Szafrański, Anna Brończyk, Jakub Piekarz, Rafał Chyc, Piotr Brzóska, Karolina Michalik, Zuzanna Łatka, Adrian Fyda, Sonia Żarowska oraz Dominika Bulanda. Natomiast kandydatami na opiekunów byli: Konrad Sus oraz Wojciech Małyk.

  Jednak zanim kandydaci byli wytypowani musiały odbyć się eliminacje klasowe, w których wybierany był przewodniczący, zastępca oraz skarbnik. Przewodniczący i zastępca startowali w wyborach do SU.

  Na godzinie wychowawczej wszystkie klasy (pojedynczo) schodziły na dolny holl, gdzie znajdowała się komisja, która rozdawała kartki, na których znajdowały się nazwiska kandydatów do SU oraz opiekunów. Przy każdym nazwisku była krateczka,  na której należało zaznaczyć x przy osobie, na którą chciało się głosować.  Kilka dni po głosowaniu na drzwiach świetlicy została wywieszona informacja  z wynikami. Natomiast na apelu, który odbył się na godzinie wychowawczej tydzień po głosowaniu było oficjalne przedstawienie SU oraz opiekuna. Przewodniczącym został Patryk Wielgus (kl. VII), zastępcą Karolina Michalik (kl. VII), skarbnikiem Dominika Bulanda (kl. III Gim), sekretarzem Sonia Żarowska (kl. III Gim), członkowie: Patrycja Biskup (kl. IV), Anna Brończyk (kl. V) oraz Adrian Fyda (kl. VIII). Natomiast opiekunem został Pan Konrad Sus.

Tekst: Agnieszka Sz.

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook