Wizyta w WTZ w Lipnicy Wielkiej


IMG_1918Dziś 4 grudnia pokaźna ekipa z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II z  Panem Dyrektorem   Marcinem Wojnarowskim na czele, zawitała w gościnnych progach Warsztatów Terapii Zajęciowej  w Lipnicy Wielkiej. Nie była to przypadkowa wizyta ponieważ  tradycją naszej szkoły stał się fakt, że w okresie mikołajowym  przedstawiciele  rady Rodziców,  Samorządu Szkolnego, szkolnego koła Caritas świętują wraz z podopiecznymi WTZ-tu  Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który został ustanowiony na dzień 3 grudnia ( w 1992 roku, ogłoszony  przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych).

Pan Dyrektor powitał uczestników ciepłymi słowami, życząc  zdrowych, pogodnych  nadchodzących  Świąt Bożego Narodzenia. Tym razem Podopieczni WTZ nie mogli się doczekać na nasze przybycie gdyż szkoła obiecała im niespodziankę. Uczniowie klasy II gimnazjum przygotowali kilka  prezentacji konkursowych, w których chętnie wzięli udział sami gospodarze.  Dobrej zabawy było co niemiara,  wszyscy bez wyjątku byli radośni a we wspólnej zabawie  zawiązała się naprawdę przyjacielska atmosfera. Uczniowie zaprezentowali się doskonale, mimo iż dla niektórych był to debiut, przed obcą publicznością. Ta doskonała forma promocji szkoły pokazała, że nie jesteśmy zamknięci na własne podwórko i umiemy dostosować się do różnych sytuacji , integracja z osobami  niepełnosprawnymi jest bezcenną lekcją  dla młodego człowieka. Pani Kierownik Ewa Al.- Mashan – Bulanda bardzo serdecznie podziękowała wszystkim podkreślając, że jesteśmy nieliczną grupą, zawsze pamiętającą o ich święcie.

Dzisiaj w luźnej rozmowie zrodził się pomysł by  uczniowie uczestniczyli w warsztatach manualnych  cyklicznie raz w tygodniu, dzięki temu poznają lepiej środowisko i specyfikę współpracy z ludźmi borykającymi się z pewnymi ograniczeniami, jednocześnie bardzo wrażliwymi, kreatywnymi, zarażającymi swą radością życia. To bardzo ważne, by umieć zrozumieć  problemy ludzi wraz z ich kalectwem.  Często aby ich nie urazić udajemy, że ich nie zauważamy.

Tekst: Agnieszka Sz.

Response code is 404

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook