Wigilia w Zespole Szkół


IMG_2288Tradycyjnie od wielu lat w Zespole Szkół w Lipnicy Wielkiej  odbyła się  uroczysta, przepełniona niezwykłą atmosferą, Wigilia z udziałem zaproszonych władz samorządów lokalnych, instytucji kościelnych i świeckich, nauczycieli emerytów oraz pracowników szkoły.

W bożonarodzeniowej scenerii odwiedził nas również gość wyjątkowy – Mały Książę, który w naszym współczesnym świecie pośród zwyczajnych ludzi, pośród ich trosk i problemów, szukał fundamentów Prawdziwej Miłości. Spacerując po planecie Ziemi trafił do naszej szkoły, by spojrzeć przez pryzmat umykającego Czasu na życie zabieganego, współczesnego człowieka, który zapomina o tym, co najważniejsze, a niewidoczne dla oczu.

Mały Książę przekazał nam swój sekret: „dobrze widzie się tylko SERCEM”. W swojej wędrówce, w poszukiwaniu RÓŻY spotkał również Wielkiego Króla, który zachwycił go sercem przepełnionym Miłością. Król ów miał na imię Miłość, jednak nie wszyscy, mimo, że mają oczy, potrafią Go dostrzec w drugim człowieku. Uroczysta akademia zakończyła się wzruszającym przesłaniem i prośbą, by „wraz z pierwszą  na niebie gwiazdą Bóg w naszym domu zasiadł”, my zaś mamy otworzyć „na ścieżaj wrota naszych serc”.

Do tego wzywał nas przecież nasz Patron Jan Paweł II: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi”, którą to odnowę należy zacząć od siebie.

Dyrektor mgr inż. Marcin Wojnarowski po zakończonej uroczystości  przekazał na ręce Wójta mgr Leszka Skowrona wraz z życzeniami Światełko Betlejemskie. Nie zabrakło również ciepłych życzeń dla pozostałych gości, a następnie Ksiądz mgr Tomasz Cwenar odczytał fragment z Ewangelii świętego Łukasza. Po zakończonej modlitwie główny bohater przedstawienia – Mały Książę obdarował  uczestników wigilii opłatkami, a oni łamiąc się nimi, przekazywali sobie życzenia, a potem  zasiedli do pięknie przygotowanego wigilijnego stołu, pachnącego cynamonem, anyżkiem i goździkami. Samorząd Szkolny wraz z Radą Rodziców przygotował również pachnące upominki dla gości i sponsorów. To był nadzwyczaj podniosły czas spędzony w miłym towarzystwie, niosący spokój i radość tak bardzo potrzebną  w oczekiwaniu na przyjście Pana.

Tekst: Agnieszka Sz.

FOTORELACJA

Response code is 404

Response code is 404

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook