Wigilia 2022


Dziś od rana w całej szkole czuć było atmosferę świąt. Piękne dekoracje na korytarzach i w klasach, uczniowie odświętnie ubrani i puszczane na przerwie kolędy przypominały nam, że przed nami najpiękniejsze święta w roku.

Całości dopełniła przepiękna akademia bożonarodzeniowa w której klasa VI zabrała nas w podróż wiary, na poszukiwanie prawdziwego sensu Świąt Bożego Narodzenia. Potem były życzenia Pana Dyrektora i wspólne kolędowanie przy akompaniamencie pana Grzegorza Nowaka, Następnie wszyscy udali się na spotkania wigilijne z wychowawcami w klasach, gdzie było łamanie się opłatkiem, życzenia, śpiewanie kolęd, były makowce, pierniczki, ryba z ziemniakami i jeszcze mnóstwo pyszności przygotowanych przez rodziców. I w takich cudownych nastrojach uczniowie udali się na przerwę świąteczną.


Ale to nie był koniec uroczystości w naszej szkole.

Odbyła się też wigilia środowiskowa z udziałem zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników obsługi, emerytów. To jedna z tradycji naszej szkoły. Po przerwie spowodowanej pandemią, w tym roku znów mogliśmy się spotkać w tak zacnym gronie żeby świętować Boże Narodzenie.

Była jeszcze jedna okazja do świętowania – otwarcie nowego parkingu przy szkole. Dlatego swoją obecnością zaszczycili nas; Pan Wójt Gminy Korzenna Leszek Skowron, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Pan Stanisław Przychocki, radni; Pani Maria Bulanda i Pan Rafał Gajewski oraz sołtys Lipnicy Wielkiej Pan Jarosław Babiec.

To przedświąteczne spotkanie było bardzo wzruszające i na długo pozostanie w naszych sercach i pamięci.

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub trackbacka ze swojej strony.

Loading Facebook Comments ...
  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)

Facebook