„Wandalia Chotomistyczne”

20141118_110113Dnia 18 listopada 2014 roku klasa druga  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipnicy uczestniczyła w warsztatach literackich poświęconych twórczości Wandy Chotomskiej. Uczniowie bawili się przy takich wierszach jak: „Duże buty”, „Kapelusz”, „Makaron”, „Dwa bociany”, „Magik” oraz przy piosence „A ja mam psa”. Dzieci obejrzały bogaty księgozbiór działu dziecięcego. Samodzielnie mogły wybierać książki, oglądać je  i odkładać na półki wg alfabetu.

Celem wyjazdu było promowanie czytelnictwa wśród dzieci, zachęcenie rodziców do zapisania dziecka do biblioteki i wypożyczanie książek. Dla samych uczniów spotkanie z książką i odbyte warsztaty, jak się okazało po powrocie do szkoły, to inspiracja do przygotowania wierszy i przedstawienia ich młodszym uczniom naszej szkoły.

Tekst: Jolanta G.