W tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego


3 listopada 2022 r. uczniowie klasy Va oraz VI wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl teatralny pt. ,,Pinokio”. Wyjazd stał się dla wszystkich doskonałą powtórką z literatury, a przy okazji świetną zabawą.

“Pinokio” Carlo Collodiego to jeden z najsłynniejszych utworów z kanonu klasyki literatury dziecięcej. To piękna opowieść o dojrzewaniu, popełnianiu błędów i zmaganiu się z własnymi słabościami.

Spektakl bardzo się wszystkim podobał. Uczniowie z zapartym tchem śledzili wiernie odtworzone losy drewnianego pajacyka. Olbrzymie wrażenie zrobiła wspaniała, niebanalna scenografia: olbrzymie, tańczące marionetki, podniebny lot bohaterów, pożarcie przez rekina, Ogniożerca ziejący ogniem, ośli zaprzęg zmierzający do Krainy Zabawek – to tylko niektóre z efektownych scen spektaklu. Zastosowano też piękne wizualizacje komputerowe, a całość dopełniały melodyjne, wpadające w ucho piosenki. Uczniowie siedzieli blisko sceny, więc momentami mogli wręcz uczestniczyć w spektaklu, a szczególnie wtedy, gdy sztuka wychodziła poza obręb sceny, a aktorzy podejmowali dialog z publicznością.

Spektakl na pewno zapadł uczestnikom w pamięć i skłonił do refleksji, o czym świadczyły pytania, kiedy znów tu przyjedziemy.

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub trackbacka ze swojej strony.

Loading Facebook Comments ...
  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)

Facebook