W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia


Boże Narodzenie i zimowy okres świąteczny to w Polsce czas niezwykły. Widoczny w domach, zakładach pracy, szkołach, lokalach użyteczności publicznej, itp. To czas gorączkowych zakupów, przygotowania do Wigilii, dekorowania domów, spotkań z bliskimi, składania życzeń, śpiewania kolęd i niepowtarzalnej atmosfery, która mu towarzyszy. I w naszej szkole w tym roku nie zabrakło tej magii.

Świąteczna dekoracja

Okres kilku tygodni poprzedzających święta Bożego Narodzenia to czas szczególny i niezwykle nastrojowy. Miasta i wioski przeobrażają się w bajkowe krainy mieniące się kolorowymi światełkami, przepięknymi ozdobami i pachnące choinką. Tę szczególną atmosferę warto również zaprosić do naszego domu i szkoły. Nasi uczniowie przygotowali więc stroiki, które wręczyli jako prezenty świąteczne nauczycielom, udekorowali swoje klasy, szkolną choinkę i hol szkolny oraz wykonali z kolorowych papierów w ramach konkursu na najdłuższy łańcuch choinkowy 1 405, 2 m tej ozdoby. Najdłuższy wykonały klasy: VIII ( 395 m) oraz VI (197 m). Łańcuchami tymi przyozdobiono korytarze szkolne.

Uroczysta akademia

Uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia od lat wpisana jest w kalendarz uroczystości wielu szkół. Nie mogło być też inaczej w naszej szkole. 17 grudnia 2021 r. uczniowie klas IVa i IV b wprowadzili nas w świąteczny nastrój, prezentując przepiękną scenkę rodzinną pomagającą zrozumieć sens bożonarodzeniowych tradycji i ukazującą, co naprawdę jest najważniejsze podczas tych dni: niesienie pomocy i gotowość dzielenia się wszystkim z drugim człowiekiem z ofiarną miłością.

Wspólne kolędowanie

W Polsce szczególnie istotne jest kolędowanie. Kolędy śpiewano u nas zawsze – spotykano się rodzinnie przy świątecznym stole i wspólnie muzykowano. I w naszej szkole postanowiliśmy kultywować tę tradycję. Dnia 13 stycznia w ramach akcji „Dzień Kolęd na przerwie” każda klasa zaprezentowała wybraną przez siebie kolędę polską. Uczniowie śpiewali z podkładem, przy użyciu instrumentów muzycznych i a cappella, a przede wszystkim z wielką radością i zapałem. Akcja była też świetną okazją do zaprezentowania swoich talentów przez dzieci i młodzież szkolną

galeria zdjęć

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub trackbacka ze swojej strony.

Loading Facebook Comments ...
  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)

Facebook