V Gminny Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty

IMG_663531 marca, w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej odbyła się już piąta edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego WIELKIE DYKTANDO o tytuł Mistrza Ortografii Gminny Korzenna.

Wzięło w niej udział 57 uczestników ze wszystkich szkół gminy Korzenna (18 z klas II – III, 24 z klas IV- VI i 15 z klas I- III gimnazjum) wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych. Niektórzy z uczestników pisali WIELKIE DYKTANDO nie pierwszy raz i byli naprawdę bardzo dobrze przygotowani, o czym świadczyła znikoma liczba popełnianych błędów w jednak bardzo trudnych tekstach. Widocznie uczestników naszych dyktand do pracy nad kształceniem własnej poprawności językowej mobilizują nagrody. W tym roku walczono przede wszystkim o karty podarunkowe firmowego sklepu „Reserved”. Karty te z odpowiednią kwotą przypisaną do zdobytego miejsca laureaci mogą wykorzystać na zakupy na terenie całego kraju w ciągu roku.

A oto  finaliści:

w kategorii klas II – III szkoły podstawowej

I miejsce – Justyna Szołdra z Janczowej

II miejsce – Konrad  Kusiak z Korzennej

III miejsce – Izabela Nowak z Korzennej

w kategorii klas IV – VI szkoły podstawowej

I miejsce – Anna Hojnor z Trzycierza

II miejsce – Karolina Zielińska z Miłkowej

III miejsce – Lidia Filip z Posadowej Mogilskiej

w kategorii klas I – III gimnazjum

I miejsce –  Zuzanna Pietrzak z Siedlec

II miejsce – Klaudia Bielak z Siedlec

III miejsce – Krystian Stępień z Mogilna

Konkurs, jak co roku, zaszczycił swoją obecnością jeden ze sponsorów –  Wójt Gminy Korzenna pan mgr Leszek Skowron, który wraz z dyrektorem szkoły mgr inż. Marcinem Wojnarowskim wręczył wygranym dyplomy, statuetki, nagrody oraz pogratulował wszystkim uczestnikom konkursu.

Organizacja konkursu była  możliwa dzięki licznym sponsorom:

Pan  mgr Leszek Skowron – Wójt Gminny Korzenna,

Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu,

Państwo Krystyna i Tadeusz Łatka – właściciele firmy „Drwalnik”,

Państwo Barbara i Krzysztof Bulanda właściciele Firmy Transportowo – Usługowej „Bulanda”

Bank Spółdzielczy w Korzennej,

Pan Józef Mokrzycki – właściciel firmy Mo – BRUK,

Pan Stanisław Przychocki –właściciel firmy PUK,

Państwo Agata i Wiesław Mróz – usługi przewozowe,

Pani Wioletta Ligęza –właścicielka kwiaciarni „Klaudia” w Korzennej,

Pan  Krzysztof  Kubiak  – prezes Gminnej Spółdzielni  w Korzennej,

Piekarnia „Danek”  z Nowego Sącza,

Centrum Kultury w Korzennej

Anonimowy sponsor

Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy !