Tydzień dobrych manier


Od wielu już lat w naszej szkole realizowane są zagadnienia związane z kulturą zachowania, języka i postaw. W dniach 15 – 19 maja 2023 roku przeprowadzono akcję pod nazwą „Tydzień Dobrych Manier”. Nad sprawnym jego przebiegiem i realizacją zadań czuwały nasze panie od języka angielskiego; Anna Wojtaczka i Agnieszka Kocik.

W każdym dniu realizowane były inne zadania.

Poniedziałek – Tego dnia uczniowie zostali zapoznani z harmonogramem działań i mieli za zadanie wywiesić na drzwiach klas sentencje i hasła o zasadach savoir-vivre’u. Na krótkim apelu obejrzeli też film o tej tematyce.

Wtorek – „Jak cię widzą, tak cię piszą – czyli dzień elegancji” W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani i wybrano najbardziej elegancką klasę.

Zwycięzcą została klasa 1 

Środa – „Wybór koleżanki / kolegi z klasą” na podstawie Kodeksu Kulturalnego Ucznia

Tytuł kolegi/koleżanki z klasą otrzymali:

klasa 1 – Wiktor Żarowki 

klasa 2 – Natasza Kogut 

klasa 3 – Maksymilian Kantor 

klasa 4 – Zuzanna Durałek, Kacper Rozwadowski 

klasa 5a – Wiktoria Błażusiak 

klasa 5b – Martyna Bulanda, Jan Szafrański

klasa 6 – Stanisław Szafrański, Jakub Szarata 

klasa 7 – Alicja Kantor 

Czwartek – „Dzień komplementów i miłych słów – Szkolna Poczta życzliwości” W tym dniu uczniowie mogli wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki karteczki z komplementami i „garścią” miłych słów dla drugiej osoby.

Piątek – „Dzień grzeczności i uprzejmości” W tym dniu uczniowie przypomnieli sobie zasady dobrego wychowania. Zwrócono szczególną uwagę na używanie „magicznych słów”, które sprawiają, że dni stają się milsze.

Pamiętajmy, że nasza postawa, zachowanie oraz dobre maniery mają wpływ na życie i naszą codzienność, a osoby przestrzegające zasad savoir – vivre`u są zawsze lubiane, cenione i szanowane. Mamy nadzieję, że magiczne słowa oraz reguły dobrego wychowania zostaną w szkole na długi czas!

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub trackbacka ze swojej strony.

Loading Facebook Comments ...
  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)

Facebook