„Tu wszędzie jest moja Ojczyzna…”


IMG_502822.X.2015 w naszej szkole odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Zainteresowanie wśród uczniów było bardzo duże. Celem była zarówno edukacja historyczna, poszukiwanie dawnych, zapomnianych już pieśni, jak i popularyzacja twórczości i kształtowanie postawy patriotyczno – obywatelskiej.

Dyrektor szkoły serdecznie przywitał wszystkich zebranych życząc powodzenia wszystkim wykonawcom. Jury w składzie: mgr Anna Durlak – Ligęza, mgr Joanna Wojtaczka oraz mgr Lidia Grygiel oceniało znajomość tekstu, walory, dykcję i poprawność wykonania linii melodycznej oraz sposób prezentacji stosowny do wykonywanego utworu.

Spośród wykonawców, którymi byli zarówno młodsi uczniowie klas I-III, IV-VI jak i gimnazjum jurorzy najwyżej ocenili:

„Pieśń o Ojczyźnie” w wykonaniu Karoliny Michalik z klasy IV

„Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” w wykonaniu grupy z klasy V ( Anna Wojnarowska, Zuzanna Łatka, Marta Forczek, Adrianna Głąb, Katarzyna Jurek ,Tomasz Golonka, Michał Turek)

„Niepodległość” w wykonaniu duetu Lidii Belewicz i Julii Lampy z klasy IB gimnazjum

Następnie kolejno utwory:

„Ojczyzna” – w wykonaniu Julii Lampy z klasy IB gimnazjum oraz „Ojczyzno ma”- w wykonaniu klasy VI SP

„Sen o Warszawie” – w wykonaniu Małgorzaty Golonki a kl.IB gimnazjum oraz „Dziewczyna z granatem” – w wykonaniu Julii Szafrańskiej z kl.IIIB gimnazjum

„Jesteśmy Polką i Polakiem” w wykonaniu kl. IIa i b SP

„Pamięć w nas” – w wykonaniu klasy III SP

Nagrodą dla wyżej wymienionych wykonawców jest występ w VIII Gminnym Przeglądzie pieśni patriotycznej, powstańczej i piosenki żołnierskiej w Domu Kultury w Lipnicy wielkiej d. 27. X. 2015r.

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy.

Tekst i foto: Danuta P.

Response code is 404

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook