Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej

IMG_2156W naszej szkole 16 października 2014r odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej, zorganizowany przez p. Danutę Popko. Zebraną młodzież oraz Jury ciepło przywitał Dyrektor Szkoły .

Następnie uczestnicy konkursu  mieli możliwość występów solo, w duecie lub grupie  i prezentacji pieśni i piosenek nawiązujących do wszystkich okresów historii Polski.

Atmosfera stawała się bardzo podniosła.  Warto podkreślić, że dla wielu uczniów był to pierwszy publiczny występ.

Jury  w składzie:  mgr Jolanta Brończyk, mgr Lidia Grygiel, ks. Tomasz Cwenar, mgr Agnieszka Szafrańska, miało niełatwe zadanie.  Poziom był bardzo wysoki, w grupie wiekowej klas IV-VI przyznano aż trzy  pierwsze miejsca!

Duże uznanie zdobył utwór „Wiersze wojenne” w wykonaniu Izabeli Król z klasy IIIA Gimnazjum.

Nagrodą dla finalistów, oprócz dyplomów, słodkich upominków i gromkich braw, będzie udział w „VII Gminnym Konkursie pieśni patriotycznej, powstańczej i piosenki żołnierskiej”, który odbędzie się 21 października w Domu Kultury w Lipnicy Wielkiej.

Tekst: Danuta P.

Laureaci :

Szkoła podstawowa, klasy I – III

– I miejsce – ———–

– II miejsce – klasa IIa

– wyróżnienie – kwartet kl. IIa

Szkoła podstawowa, klasy IV – VI

– I miejsce – klasa V , grupa wokalna „Pamięć w nas”

– I miejsce – solistka, klasa VIb, Julia Brończyk  „Niepodległość – trudne słowo”

– I miejsce – duet,klasa VI b Julia Lampa, Małgorzata Golonka „Niepodległość , trudne słowo”

– II miejsce – klasa VI a , grupa wokalna „Ojczyzno ma”

– III miejsce – klasa IV „Rozszumiały się wierzby płaczące”