Święto Rodziny 2015


IMG_3992„Tatusiu i Mamusiu Kochamy Was”

Dnia 7 czerwca br. jak co roku o tym czasie – w Lipnicy Wielkiej odbył się Festyn Rodzinny. Imprezę zawdzięczamy prężnie działającej Radzie Rodziców przy wsparciu Dyrektora Zespołu Szkół im. Jana Pawła II oraz Samorządowi Uczniowskiemu. Festyn obfitował w wiele atrakcji, wśród których były występy artystyczne dzieci i młodzieży szkolnej. Montaż słowno-muzyczny dla mam i tatusiów przygotowała klasa III szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią Panią Basią Łatka.

Ze względu na szczególny charakter święta rodzice zostali poczęstowani łakociami oraz otrzymali wykonane przez dzieci okazjonalne serduszka. Następnie na scenie zaprezentowali się laureaci Szkolnego Konkursu w kategorii wokalnej „W Hołdzie Ojcu Świętemu”. Podczas imprezy wystąpił Zespół „Mali Lipniczanie”. Nie brakło również atrakcji sportowych z nagrodami w rywalizacjach rodzinnych m.in: przeciąganie liny, sztafeta duetów rodzinnych, mecz piłki nożnej.

Wielką popularnością wśród rozgrywek sportowych cieszył się Turniej Siatkówki Plażowej, w którym wzięło udział 5 drużyn o bardzo specyficznych nazwach: Andrzej Team, Nieustraszone, Sami Swoi, Szybka Piłka, Śmiałkowie. Zwycięską drużyną okazała się grupa chłopców – Andrzej Team w składzie Bulanda Tomasz, Rusek Jakub, Mróz Grzegorz. Szczególne oklaski otrzymali najmłodsi uczestnicy turnieju – drużyny Szybka Piłka ( Gabrysia Sternal, Maciej Babiec, Piotrek Bulanda z klasy VIa) oraz Śmiałkowie (Sonia Żarowska, Magda Oleksyk, Krystian Nowak, Robert Ciwiński z klasy V).

Całość imprezy prowadził Człowiek – Orkiestra w osobie Pana Dyrektora Marcina Wojnarowskiego, który okazał się nie tylko świetnym konferansjerem, niezwykle utalentowanym, dynamicznym komentatorem sportowym, ale również Ambasadorem promocji kulinariów przygotowanych przez Rodziców.

Nie zawiodła również „ Mała Gastronomia” obfitująca w wiele pyszności m.in. grillowane rarytasy, hot-dogi, frytki, zapiekanki. Nauczyciele serwowali kawę mrożoną i soki ze świeżych owoców, po które ustawiały się spore kolejki.

Dzieciaki mogły skorzystać z nowoczesnego placu zabaw i ogromnej zjeżdżalni.

Wieczorem na uczestników festynu czekała niespodzianka – rozstrzygniecie „Szczęśliwego Numerka” z bardzo cennymi nagrodami, dzięki SPONSOROM, na których wsparcie nasza szkoła zawsze może liczyć. Są to Honorowi Przyjaciele Szkoły, lokalni przedsiębiorcy, instytucje i stowarzyszenia.

A dokładniej: Leszek Skowron – Wójt Gminy Korzenna, Mariola i Andrzej Grygiel – firma „GRAND”, Józef Mokrzycki – firma „MO-BRUK”, Barbara i Krzysztof Bulanda – usługi przewozowe, Krystyna i Tadeusz Łatka – firma „Drwalnik” Lipnica Wielka, Andrzej Pach – Salon Fryzjerski, Wioletta Ligęza – firma florystyczna „Klaudia”, Marcin Bulanda – Prezes Stowarzyszenia „Korona Sądecka”, Małgorzata Łaś – salon kosmetyczny „ODNOWA”, Bank Spółdzielczy w Korzennej, Adam Wilk – Auto-Serwis Lipnica Wielka, Krzysztof Kubiak – GS Korzenna, Krzysztof Mucha – właściciel sklepu Lipnica Wielka, Piekarnia „DANEK” Nowy Sącz, Paweł i Robert Jurek – kompleksowe naprawy powypadkowe.

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE WSZYSTKIM SPONSOROM ZA OKAZANĄ POMOC

Do tańca przygrywał zespół składający się w głównej mierze z absolwentów naszej szkoły!
Do końca imprezy dopisywała przecudna pogoda, co ucieszyło zarówno organizatorów jak i uczestników. Dzięki wspólnym staraniom i wysiłkom impreza przebiegła w przyjemnej, rodzinnej atmosferze.

Z powodu licznych zapytań o powtórkę z rozrywki informujemy, że w październiku przewidziany będzie kolejny festyn, na którego organizację zapraszamy wszystkich chętnych.

Nad bezpieczeństwem udanej imprezy czuwała niezawodna Policja i Straż Pożarna.

Tekst: Agnieszka Sz.

Response code is 404

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook