Święto Niepodległości


1d22k97h9kqgwt3111 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Wspomnianego dnia, słynny polski przywódca i działacz niepodległościowy Józef Piłsudski, został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich, a przebywające na naszych ziemiach oddziały obcych żołnierzy, zaczęły się z nich wycofywać. Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć ze swojego własnego domu – Polski, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.

W naszej szkole jak co roku odbyła się uroczysta akademia, za oprawę której odpowiedzialna była w tym roku 2 klasa Gimnazjum ze swoim wychowawcą Tadeuszem Turkiem na czele.

Na zakończenie społeczność szkolna złożyła życzenia imieninowe dyrektorowi szkoły Panu Marcinowi Wojnarowskiemu odśpiewując 100 lat.

Dyrektor Szkoły podziękował za życzenia, składając je również pozostałym Marcinom w szkole. Przypomniał również o symbolicznym, a jakże ważnym elemencie wywieszenia flag biało-czerwonych w dniu święta narodowego.

Response code is 404

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook