Święto Niepodległości 11 listopada


niepodlegosc11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.

Wspomnianego dnia, słynny polski przywódca i działacz niepodległościowy Józef Piłsudski, został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich, a przebywające na naszych ziemiach oddziały obcych żołnierzy, zaczęły się z nich wycofywać.

Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć ze swojego własnego domu – Polski, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.

W naszej szkole jak co roku odbyła się uroczysta akademia, za oprawę której odpowiedzialna była w tym roku klasa VI Szkoły Podstawowej ze swoim wychowawcą Konradem Susem na czele.

Response code is 404

Pan dyrektor przypomniał na zakończenie o symbolicznym, a jakże ważnym elemencie wywieszenia flag biało-czerwonych w dniu święta narodowego oraz o obchodach Święta Niepodległości w gminie Korzenna (m.in. “Bieg Niepodległości – Partyzanci Ziemi Sądeckiej w akcji” z Jodłowej Góry do dworu w Korzennej) w których również przedstawiciele naszej szkoły wezmą udział.

dwudniowe-obchody-swieta-niepodleglosci

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook