Spotkanie Wigilijne


Wigilijne spotkanie przy opłatku wrosło w wieloletnią tradycję naszej szkoły. W tym roku również   odbyło się ono uroczyście i niezwykle wzruszająco z udziałem zaproszonych lokalnych władz samorządowych, instytucji świeckich, nauczycieli emerytów oraz pracowników szkoły.

W nocnej scenerii miasta Betlejem, która ubogaciła i dodała wyrazistości, odbyło się misterium, które  ukazało i przybliżyło, w nietypowym klimacie refleksji i zadumy  nad losem współczesnego człowieka, jego pogoń za mało wymiernym szczęściem. Zwyczajni ludzie pośród chaosu marketów spotykają ludzi – anioły, by te choć na chwile próbowały bezinteresownie pomóc zatrzymać się przechodniom, nad rzeczami naprawdę ważniejszymi, niż zbytki, fryzur, makijaży, modnych ciuchów, czy pełnego portfela: spojrzeć przez pryzmat umykającego czasu  na życie zabieganego, współczesnego człowieka. Uczniowie w pomysłowy sposób budowali wieżę z dobrych, pozytywnych wartościowych pojęć, odrzucając pychę, lenistwo, pogardę, nieczystość, zazdrość. Młodzi ludzie znaleźli drogę do stajenki i mimo, iż przyszli do Jezuska z pustymi rękami – odnaleźli tam ukojenie i radość.

Dyrektor mgr inż. Marcin Wojnarowski po zakończonej uroczystości podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację uroczystości, paniom: Ewie Zwolenik wraz z klasą V, Małgorzacie Kubisz wraz z klasą II A gimnazjum, Agnieszce Szafrańskiej wraz z chórkiem szkolnym, Lidii Grygiel opiekunce świetlicy szkolnej. Przekazał również na ręce Wójta mgr Leszka Skowrona wraz z życzeniami Światełko Betlejemskie. Nie zabrakło również ciepłych życzeń dla pozostałych gości, a następnie uczeń Piotr Bulanda, który wcielił się w rolę Św. Józefa odczytał fragment z Ewangelii świętego Łukasza. Goście rozpoczęli Wigilię tradycyjnie, łamiąc się opłatkiem, przekazując sobie życzenia. Potem zasiedli do  odświętnie udekorowanego wigilijnego stołu, który zapełnił się postnymi potrawami, przygotowanymi przez Radę Rodziców. Warto dodać, że uczniowie od zerówki po klasy gimnazjalne pięknie ozdobili hole i korytarze szkolne oraz udekorowali choinkę, własnoręcznie przygotowanymi, oryginalnymi ozdobami  nie szczędząc czasu ani ochoty. Tradycyjnie każdy z gości otrzymał również oryginalny prezencik z  bożonarodzeniowymi życzeniami. Czas spędzony w miłym towarzystwie przyniósł spokój i wprowadził nas w atmosferę radości w oczekiwaniu na przyjście Pana.

Tekst: Agnieszka Sz.

Response code is 404

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook