Spotkanie wigilijne w klasach II SP

3Tradycją w naszej szkole są organizowane wigilie klasowe przez uczniów i wychowawców. Tego dnia wszyscy akcentują zbliżające się Święta i Wigilię. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie spotykają się w klasach łamiąc się opłatkiem, składając sobie życzenia i spożywając obiad wigilijny.

Klasy II zorganizowały wigilię wspólnie. W atmosferę świąteczną wprowadziło wszystkich ubieranie choinki, wykonanie stroików i ozdób choinkowych oraz śpiewanie kolęd i pastorałek.

Wychowawczynie obu klas wraz z uczniami przygotowały stół, potrawy oraz szereg ciasteczek, owoców i soków, które zakupili lub upiekli rodzice, za co im serdecznie dziękujemy. Wiadomą rzeczą jest, że dobra współpraca z rodzicami przekłada się na urozmaicenie szkolnych wydarzeń, co z kolei ma niebagatelny wpływ na rozwój ich dzieci.

Cała wigilia klasowa przebiegła w serdecznej i przyjaznej atmosferze. Dzieci uczyły się zachowania przy stole, zapoznawały się z tradycjami i zwyczajami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia.
Cieszyły się wspólnym ubieraniem choinki, wykonywaniem ozdób choinkowych no i oczywiście śpiewem kolęd i pastorałek.

Tekst i foto: Beata T.