SMAK ŻYCIA – alternatywy dla dopalaczy


 WP_20160315_03715 marca 2016 roku w naszej szkole odbyła się prezentacja tzw. „zdrowych stolików”.   Akcja zorganizowana została w ramach ogólnoszkolnej kampanii antydopalaczowej prowadzonej w bieżącym roku szkolnym przez  zespół do spraw realizacji szkolnego programu profilaktyki problemów dzieci i młodzieży. W ramach kampanii przeprowadzono wcześniej akcję informacyjną dla rodziców i uczniów szkoły  na temat szkodliwości używania tzw. dopalaczy. Rodzice otrzymali ulotki, a dla uczniów przeprowadzono cykl lekcji wychowawczych na powyższy temat. Odbył się również konkurs plastyczny z nagrodami pod hasłem „Dopalacze kradną życie”.

Na zakończenie kampanii uczniowie zaproponowali alternatywę dla tzw. dopalaczy w postaci zdrowej żywności. Każda klasa od IV szkoły podstawowej do III gimnazjum przygotowała do degustacji wiele zdrowych pięknie wyeksponowanych produktów oraz dań.

Jury wyróżniło najbardziej różnorodne, najsmaczniejsze i najpiękniej wyglądające stoliki .

Wyniki konkursu są następujące:

Szkoła podstawowa

I miejsce  klasa V

II miejsce  klasa VI

III miejsce  klasa IV

Gimnazjum

I miejsce – klasa IB

II miejsce – klasa IA

III miejsce – klasa II

 

W załączonej galerii zdjęć można zobaczyć jak pięknie i smakowicie wyglądały stoliki wszystkich biorących udział w akcji klas.

Tekst i foto: Joanna W, Danuta P.

Response code is 404

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook