Ślubowanie klas pierwszych


IMG_163121 października 2014 od samego rana panowała świąteczna i podniosła  atmosfera w Zespole Szkół im Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej. Uczniowie klas pierwszych szkół podstawowej i gimnazjum  ubrani w świąteczny strój galowy dziś stali się pełnoprawnymi uczniami  naszej szkoły. Przepiękna dekoracja, i szereg prób generalnych , to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków tych „małych” i  „dużych”  wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia pasowania Maluchów. Pan Dyrektor  mgr inż. Marcin Wojnarowski powitał gorąco rodziców, nauczycieli uczniów, a szczególnie serdecznie pierwszaków, którym “oddał głos”. Dzieci odświętnie ubrane, w świątecznych biretach na głowach, błysnęły talentem wiedzy o Polsce, popisały się znajomością geografii i przywitały się pięknie ze szkołą w ślicznie zaśpiewanych piosenkach. Pierwszaki  dały dowód na to, że są gotowe do bycia  „prawdziwymi” uczniami  naszej szkoły. Po zakończonej części artystycznej Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, kładąc wielki magiczny ołówek na ramieniu każdego z nich. Następnie  wiceprzewodnicząca  SU Sonia Żarowska zabrała głos  kierując  kilka ciepłych słów  do uczniów, życząc  sukcesów w nauce, zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Samorząd Uczniowski  z Radą Rodziców i hojności  Pana Dyrektora przygotował niespodzianki.
Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali “słodkie” przyjęcie.
Nieco później odbyło się uroczyste ślubowanie klasy I gimnazjum. Uczniowie wpadli na genialny pomysł, przynosząc i swoje zdobyte jeszcze w podstawówce trofea: dyplomy, medale i puchary, obiecując swoją solidną pracą powiększać sukcesy szkolne.  Po tak udokumentowanych zapewnieniach, symbolicznie rzucone przez nich ziarno, z pewnością „zakiełkuje” i przyniesie plon stokrotny i pod koniec gimnazjum zaskoczą nas  wielką galerią odznaczeń. Pięknie zaśpiewanymi piosenkami o życiu, zdobywaniu wiedzy, przyjaźni, koleżeństwie w grupie rówieśniczej, pokazali, że będą starać się sumiennie pracować w szkole. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym gimnazjaliści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i rzetelną nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Równie ciepło i przyjaźnie: dobrym słowem, słodkościami i drobnymi upominkami, przywitały „świeżo upieczonych” gimnazjalistów  klasy drugie i SU. Potem odbyła się wspólna dyskoteka do późnego wieczora.

Ten dzień zostanie wszystkim na bardzo długo w pamięci.

Tekst: Agnieszka Sz.

PASOWANIE I ŚLUBOWANIE KLAS I SZKOŁY PODSTAWOWEJ – FOTO

cURL error 28: Failed to connect to picasaweb.google.com port 80: Connection timed out

Zdjęcie wspólne duża rozdzielczość

(kliknij -zapisz jako)

pasowanie2014 (1 z 1)

ŚLUBOWANIE KLASY I GIMNAZJUM – FOTO

Response code is 404

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook