Ślubowanie klas pierwszych

Dzień  19.10.2017 r.   zapisze się złotymi zgłoskami na kartach historii naszej szkoły z powodu wielkiej gali, uroczystego ślubowania uczniów klas pierwszych. Na uroczystości obecni byli także uczniowie klasy II, zerówek oraz nauczyciele i rodzice.

To było niebywałe widowisko z udziałem uczniów klas starszych, którzy wcielili się w znanych prezenterów telewizyjnych:  Patrycja Król jako Paulina Sykut, Kuba Sowa jako Maciej Orłoś. Zostali również powołani Jurorzy – specjaliści od tańca i muzyki, wiedzy ogólnej  i przepisów ruchu drogowego. Uczniowie – kandydaci na prawdziwych Pierwszaków po mistrzowsku wykazywali się wiedzą z wielu dziedzin, poradzili sobie doskonale z każdym wyzwaniem, zdobywając szereg sprawności w formie medali. Widać, że byli bardzo dobrze do wyzwań przygotowani. Nie było widać u nich ani tremy, ani zdenerwowania. Z minuty na minutę jednak zbliżał się czas ślubowania. Ważnym momentem było wprowadzenie aktualnego Sztandaru Szkoły, przy którego obecności zabrzmiały strofy hymnu państwowego. To był bardzo podniosły czas gdyż zaraz po nim rozpoczęło się ślubowanie, a zaraz po nim pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II.  Dzieci czwórkami, podchodziły na środek, gdzie Pan Dyrektor mgr inż. Marcin Wojnarowski, wielkogabarytowym ołówkiem dokonywał aktu pasowania. Uroczystość uatrakcyjnił występ drugoklasistów, którzy wręczyli pierwszoklasistom upominki. Do życzeń  i gratulacji dołączył się Samorząd Uczniowski. On również przygotował Pierwszoklasistom „ coś słodkiego”.

Po zakończonych uroczystościach Pan Dyrektor zrobił pamiątkowe zdjęcie z uczniami klasy pierwszej oraz wychowawczynią mgr Beatą Turek, która przygotowała i dopięła wszystko na „ostatni guzik”. Szczęśliwi rodzice uwieczniali swoje pociechy na filmikach, robili sobie wspólne zdjęcia. Uroczystość przebiegała w ciepłej i serdecznej atmosferze i na pewno zostanie na długo w naszych myślach.

Tekst i foto: Agnieszka Sz.

Komentarze i pingi są w tej chwili niedozwolone.