Ślubowanie klas I Szkoły Podstawowej i Gimnazjum


IMG_4846Dnia 21.X.2015r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej. Na apelu obecni byli także uczniowie klas I – III, zerówek oraz nauczyciele i rodzice. Na samym początku uczniowie klas I pożegnali się z byłą wychowawczynią panią Jadwigą Kożuch w atmosferze radosnej zabawy z jej udziałem.

Wspólnie z wychowawczyniami – Barbarą Łatką i Ewą Jurek – dzieci przygotowały krótki program artystyczny. Po ślubowaniu uczniowie czwórkami, w strojach galowych, podchodzili na środek, gdzie pan dyrektor – Marcin Wojnarowski – pasował ich na uczniów szkoły podstawowej. Uroczystość uatrakcyjnił występ drugoklasistów, którzy wręczyli pierwszoklasistom pamiątkowe kubki z imionami.

IMG_4885W tym roku po raz pierwszy ślubowanie złożyli także rodzice, którzy zapewniali, że będą wspierać swoje dzieci w nauce i wychowaniu. Po zakończonym apelu pan dyrektor zrobił wspólne zdjęcie uczniów klas pierwszych z wychowawczyniami oraz rodzicami, po czym wszyscy udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uroczystość przebiegała w ciepłej i serdecznej atmosferze.

Response code is 404

GIMNAZJUM

W drugiej części dnia odbyło się uroczyste ślubowanie gimnazjalistów.
Myślą przewodnią były słowa:
„Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym
przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć”

Celem imprezy była integracja środowiska uczniowskiego, wspólna zabawa, refleksja nad drogą życia, dawka humoru i radości oraz budowanie identyfikacji uczniów i nauczycieli ze szkołą. W uroczystości wzięli udział: dyrektor mgr inż. Marcin Wojnarowski, wicedyrektor szkoły mgr Anna Durlak-Ligęza, wychowawcy klas I mgr Danuta Popko oraz mgr Małgorzata Kubisz, nauczyciele, uczniowie gimnazjum oraz rodzice. Po odczytaniu roty przysięgi i zakończeniu oficjalnej części ślubowania dyrektor szkoły skierował do uczniów kilka słów.

Następnie odbyła się część artystyczna, którą wraz z wychowawcami przygotowali pierwszoklasiści a poprowadził uczeń klasy II Karol Głąb. Była to „Lekcja instruktażowa, czyli jak przetrwać w gimnazjum” z której mogliśmy się dowiedzieć, jak znaleźć wyjście z niejednej podbramkowej sytuacji uczniowskiej.
Uczniowie zakończyli tę część pytaniem zawartym w słowach piosenki:

„…przez ile dróg musi przejść każdy z nas , by móc człowiekiem się stać?…”

Po tych słowach uczniowie klasy II wręczyli pierwszoklasistom drobne upominki.

Dużą niespodziankę sprawili gimnazjalistom rodzice, którzy po zakończonej części artystycznej zaprosili wszystkich na wspólny poczęstunek. Tort, na którym znalazły się imiona wszystkich uczniów klas I, wychowawców i dyrekcji okazał się znakomitym i bardzo smacznym pomysłem.

Uroczystość przebiegała w bardzo życzliwej i przyjaznej atmosferze i została zakończona wspólną zabawą dla wszystkich gimnazjalistów.

Tekst i foto: Lidia G., Danuta P.

Response code is 404

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook