„Skazani na sukces”


FIO_MPiPS_logo1Zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Korzenna do udziału w realizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Integracji, Rozwoju i Promocji Gminy Korzenna „KORZENIE” w partnerstwie z Centrum Kultury w Korzennej projekcie pn. „Skazani na sukces”.

Pozyskano na ten cel środki finansowe Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Działania będą realizowane w okresie maj – październik 2015 r. Wyznaczonym celem projektu jest wzrost integracji oraz zwiększenie zaangażowania w życie społeczne i edukacyjne dzieci i młodzieży z terenu Gminy Korzenna.

—-> REGULAMIN REKRUTACJI <—-

—-> KARTA ZGŁOSZENIA <—-

Do udziału w projekcie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów w Gminie Korzenna. Priorytetowo do działań projektowych zakwalifikujemy dzieci z rodzin wielodzietnych lub utrzymujących się wyłącznie z małych, nierentownych gospodarstw rolnych lub osiągających bardzo niski dochód na członka rodziny.

Realizacja warsztatów została przewidziana na okres wakacji 2015 r. Można zapisać się na jeden z poniższych rodzajów zajęć:
– warsztaty przedsiębiorczości (4 grupy x 5 osób) – polegające na zaplanowaniu i poprowadzeniu na programie-symulatorze własnych firm, ponadto pomysły na biznes poszczególnych grup zostaną zamieszczone na stronie internetowej i poddane głosowaniu, zwycięska grupa, której pomysł zostanie oceniony najwyżej, otrzyma atrakcyjne nagrody, pozostałe grupy również otrzymają upominki za udział w warsztatach.
– warsztaty art-recyklingu (4 grupy x 5 osób) – polegające na przerabianiu np. nienoszonej odzieży na torebki i torby, etui na telefony, piórniki, zabawki, biżuterię (np. korale z materiału, guzików itp.), w trakcie warsztatów wykorzystane zostaną motywy ludowe jako sposób na łączenie lokalnych dóbr kultury z działaniami ekologicznymi.
– warsztaty ludowej sztuki użytkowej np. garncarstwa, rzeźby użytkowej (4 grupy x 5 osób) – szczegółowa tematyka warsztatów zostanie dobrana w zależności od zainteresowań uczestników, warsztaty będą miały związek z tzw. ginącymi zawodami, będą też prezentowały sposób na wykorzystanie lokalnych dóbr kultury w celu prowadzenia ciekawego biznesu w naszym rejonie.

Ponadto dla wszystkich uczestników – wyjazd na ściankę wspinaczkową, impreza integracyjna „Dzień przedsiębiorczości”, catering w trakcie zajęć, ubezpieczenie na czas trwania zajęć, materiały szkoleniowe (pendrive’y, smycze, notatniki).

Wypełnione i podpisane karty zgłoszeń można składać w terminie

15–29 maja 2015 r. w siedzibie Centrum Kultury w Korzennej (Dwór) u Pani Magdaleny Gut.

Źródło: Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Rozwoju i Promocji Gminy Korzenna “KORZENIE” —–> www.korzenie.org.pl

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook