Skarby Morskich Głębin


REKINUczniowie Zespołu Szkół mieli okazję poznać skarby morskich głębin oraz przyjrzeć się z bliska stworzeniom, które żyją w morzach i ocenach. Wszystko to, za sprawą ciekawej wystawy połączonej z prelekcją.

Jak wygląda najmniejszy rekin świata? Co można zrobić z pereł ? Jak duże mogą być muszle? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, uczniom dostarczyła wyjątkowa lekcja.
Zajęcia poprowadził pasjonat Stanisław Jantura, który tajemnice mórz i oceanów zgłębia od dziecka. Uczniom zaprezentował m. in. muszle, langusty, ryby, prawdziwe perły, a także szczęki rekina.
Pan Stanisław o morzach i ocenach opowiada z olbrzymią pasją i zaangażowaniem. Jak sam przyznaje, mimo że jest to pasja, a dzielenie się tą wiedzą sprawia wielką przyjemność to i niesie ze sobą wiele wyrzeczeń, między innymi finansowych.
Uczniowie byli zachwyceni tak ciekawą i wyjątkową lekcją. Z uwagą i skupieniem wysłuchali wykładu. Mogli również dotknąć niektórych okazów, na przykład zębów ryby piły.
Dzieci już z niecierpliwością oczekują kolejnych tak ciekawych zajęć. Kolejna taka lekcja najprawdopodobniej dotyczyć będzie skarbów ziemi.

Response code is 404

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook