Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015


Dnia 1 września IMG_12542014 po dwu miesięcznej przerwie uczniowie i pracownicy szkoły uroczyście przywitali nowy rok szkolny 2014/2015.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęto mszą Św. pod przewodnictwem ks. Tomasza Cwenara. Po zakończeniu mszy Św. cała społeczność szkolna udała się na akademię w budynku szkoły.

Dyrektor szkoły mgr inż. Marcin Wojnarowski swą przemowę rozpoczął od upamiętnienia lipnickich żołnierzy poległych w kampanii wrześniowej w 1939roku, w 75 rocznicę, składając kwiaty i paląc znicz pod tablicą pamiątkową.

Następnie dyrektor szkoły swe słowa skierował do uczniów, rodziców i pracowników szkoły (cyt.):

Witam wszystkich Rodziców, wszystkich Nauczycieli wszystkie osoby zajmujące się obsługą szkoły w Lipnicy Wielkiej oraz wszystkich Uczniów naszej szkoły.

Najcieplej chciałbym przywitać najmłodszych Uczniów oddziałów przedszkolnych oraz wszystkich Uczniów, którzy zaczynają naukę w naszej szkole.

Walt Disney wypowiedział kiedyś takie piękne słowa: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”. U progu nowego roku szkolnego życzę Wam wszystkim wiary we własne możliwości. Niech ten rok szkolny upłynie Wam na spełnianiu marzeń. Niech każda mała porażka będzie fundamentem przyszłego sukcesu.

Szanowni Uczniowie, w każdym roku szkolnym poznajecie nowe przedmioty, nowych Nauczycieli i nowe wymagania. Życzę Wam, byście marzyli o sukcesie i go osiągnęli. Ewentualne porażki, z którymi prawdopodobnie przyjdzie Wam się zmierzyć, traktujcie jako lekcję z której należy wyciągnąć wnioski. Miejcie odwagę marzyć dalej! Pamiętajcie, iż macie obok siebie wielu sojuszników w walce o Wasze marzenia. Wasi Rodzice i Nauczyciele są cały czas blisko Was.

A Wam – szanowni Nauczyciele i Rodzice – życzę przede wszystkim tej bliskości z naszymi uczniami. Bądźcie sojusznikami w walce o ich tożsamość i marzenia. Dajcie im wsparcie i bądźcie dla nich natchnieniem.

Po kilku ogłoszeniach dodał:

Nowy rok szkolny 2014/2015 – ROK SPEŁNIANIA MARZEŃ – uważam za otwarty!

Po uroczystym otwarciu roku szkolnego uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami klas.

FOTORELACJA

Response code is 404

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook