„Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”


Przerwa to dla uczniów jeden z “najważniejszych” momentów podczas dnia w szkole. Wręcz upragniony dla większości z nich. Wielu tylko czeka, aż zadzwoni dzwonek, żeby wyjść z „sali tortur”. Kiedy wreszcie zakończy się odliczanie, na korytarzach zaczyna się chaos. Uczniowie odpoczywają i nabierają siły przed kolejną “torturą” trwającą 45 minut. Oczywiście każdy ma swój sposób na jej spędzenie. Jedni biegają, inni odrabiają “zapomniane” zadania, a dla jeszcze innych to okazja do spotkania się i pogadania.
W naszej szkole dzień 22 października był po tym względem niezwykły. Po raz pierwszy bowiem wzięliśmy udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie” i tym samym znaleźliśmy się w gronie prawie 2 tysięcy placówek bijących ten rekord. Wydarzenie to odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja miała na celu: – promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży; – pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe; – zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Swoje przyniesione z domu, ulubione książki: zabawne, ilustrowane, poważne, lektury a nawet podręczniki oraz te wypożyczone naprędce czytali wszyscy- duzi i mali, chłopcy i dziewczęta, uczniowie i nauczyciele (w sumie 195 osób). Czytali samodzielnie i „z pomocą innych”, siedząc i stojąc, na korytarzach, holach i w bibliotece. Najmłodszym wychowankom naszej szkoły, przedszkolakom oraz uczniom klasy I “Kubusia Puchatka”, “Na jagody”, “Rogasia z Doliny Roztoki” czytali głośno najstarsi -uczniowie klasy VIII. Z niecierpliwością czekamy na wynik, czy rekord został pobity.

Regulamin

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub trackbacka ze swojej strony.

Loading Facebook Comments ...
  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)

Facebook