Projekt “Już Pływam” – podsumowanie


W środę 23 listopada 2016 roku odbyły się ostatnie zajęcia dla drugiej grupy uczestników projektu „Już pływam” z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej.

Termin realizacji projektu podzielony został na dwie części. Na każdą z nich uczęszczała 15-sto osobowa grupa uczniów. Pierwsza z nich realizowała zajęcia w przedziałach czasowych od 14 marca do 12 czerwca 2016r, druga zaś od 7 września do 15 grudnia 2016r.

Zadanie to realizowane było przez Gminę Korzenna przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Celem projektu było oswojenie z wodą zarówno płytką jak i głęboką wszystkich uczestników projektu, co z powodzeniem udało się osiągnąć. Każdy uczestnik natomiast w różnym stopniu opanowały podstawy pływania na plecach i brzuchu z naciskiem na prawidłową prace nóg i prawidłowym oddechem. Zajęcia polegały na wielokrotnym powtarzaniu podstawowych ćwiczeń oddechowych (zanurzania się pod wodę), prawidłowej pracy nóg przy pływaniu z deską zarówno na brzuchu jak i na plecach. Nad realizacją zamierzonych celów czuwał wyspecjalizowany trener nauki pływania.

 

U dzieci było widać duże zaangażowanie oraz radość z nowo poznanych elementów, które sobie przyswajały oraz chęć do poznawania nowych. Te zajęcia były dla uczestników doskonałym początkiem do dalszej kontynuacji przygody z pływaniem i możliwością wyrobienia w sobie pozytywnych bodźców takich jak samokontrola, przełamywanie barier strachu, motywacji do osiągania coraz to lepszych wyników i zdrowego współzawodnictwa z zasadami fair-play.

Zajęcia na basenie miały również pokazać jak można spędzić bezpiecznie czas nad wodą. Zabawy w wodzie okazały się strzałem w dziesiątkę.

Na ostatnich zajęciach podsumowujących projekt „Już Pływam” każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i okularki do pływania z rąk dyrektora szkoły Pana mgr inż. Marcina Wojnarowskiego.

Wszystkim uczestnikom projektu dziękujemy za wzorową postawę i życzymy dalszej przygody z wodą oraz ciągłego rozwoju w nauce pływania.
Response code is 404
Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook