Pożegnanie klas III gimnazjum 2014


IMG_0743Dnia 26.06.2014 r. o godzinie 11:00 odbyło się oficjalne pożegnanie klas III gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się ślubowaniem absolwentów gimnazjum i przekazaniem sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. Po przekazaniu sztandaru nastąpiło przemówienie Wójta Gminy Korzenna mgr Leszka Skowrona i wręczenie absolwentom „pakietów obywatelskich” czyli biało-czerwonej flagi, tekstu konstytucji i hymnu państwowego, by współtworzyli Państwo Polskie w poczuciu pełnej godności.

            Po wręczeniu “pakietów obywatelskich” korzystając z okazji Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz cała społeczność szkoły podziękowała Wójtowi Gminy Leszkowi Skowronowi za okazaną pomoc i życzliwość, życząc jednocześnie powodzenia w realizacji życiowych przedsięwzięć.

Po życzeniach nadszedł czas na cześć artystyczną, przygotowaną przez klasy trzecie gimnazjum. Owa część artystyczna rozpoczęła się przywitaniem wszystkich przez tychże uczniów.

            Po przywitaniu wszystkich przybyłych na uroczystość, nastąpiło „WEJŚCIE DIONIZJI”. Na początku nikt nie wiedział o co chodzi, ale to szybko się zmieniło. Okazało się, że cały scenariusz przeniesiony jest w epokę starożytności. Wystąpili uczeni, uczniowie, Pitagoras, Sokrates, Ksantypa. Na scenie byli również chłopcy ubrani w spódnice, na których widok wszyscy się śmiali. Można było nawet spaść z krzesła ze strachu, bo scenariusz apelu był wprost WYBUCHOWY ­– co niektórzy nawąchali się dymu i nasłuchali wybuchów!

            Wracając do Ksantypy. Kiedy ona płakała wszyscy się śmiali, lecz nie na odwrót. Można było zobaczyć komedię i tragedię, przygotowaną przez uczniów gimnazjonu. Komedia jednak nie spodobała się Ksantypie i wykluczyła uczniów z „teatru życia”. Dowiedzieliśmy się też, że już w starożytności wymyślono klimatyzację. Była ona tak mocna, że „Ksantypie pióra porwało”.

            Ogólnie scenariusz był bardzo ciekawy, nie dało się zasnąć!

( Szczególne podziękowania dla Pani Agnieszki Szafrańskiej za pomoc i wsparcie w przygotowanie pożegnania klas III gimnazjum)

 

FOTOGALERIA:

 
Response code is 404

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook