Pasowanie klasy I Gimnazjum


img_8073Dzisiaj  również odbyło się uroczyste ślubowanie  klasy I gimnazjum.  Uczniowie pokazali w programie artystycznym, z lekkim przymrużeniem oka, że są nie tylko artystami ale również wykazali się gotowością do kontynuowania nauki w gimnazjum. Udali się  bowiem do wróżki, by z kryształowej kuli dowiedzieć się przyszłości w naszej szkole. Wróżka uświadomiła przybyłych, że czeka na nich: mądra szkoła,  przyjazna atmosfera, dobrzy nauczyciele,  wspaniali koledzy. Jednak jak to w bajce bywa, gdzie trochę fantazji, trochę żartów, zwrócili sami uwagę, że trzeba również pomyśleć o  solidnej nauce oraz respektowaniu regulaminów w naszej szkole.

Pięknie zaśpiewanymi piosenkami  o życiu, zdobywaniu wiedzy, przyjaźni, koleżeństwie w grupie rówieśniczej. Udowodnili, że będą starać się sumiennie pracować przez trzy lata, tym bardziej, że jak sami podkreślili, są ostatnim rocznikiem uczęszczającym do gimnazjum. W trakcie części artystycznej w dialogu pesymisty z optymistą naprowadzali wszystkich zebranych, że warto zawsze myśleć pozytywnie i pozornie smutnej, niemiłej sytuacji znaleźć trochę dobra, pozytywu i radości.

Następnie odbyła się najdonioślejsza część dzisiejszego przedpołudnia: ceremoniał ślubowania z udziałem pocztu sztandarowego, a przewodniczył mu Pan Dyrektor mgr inż. Marcin Wojnarowski. Uczniowie podziękowali Dyrekcji i Wychowawczyni za ten przywilej symbolicznym bukietem kwiatów zapewniając wcześniej słowami ślubowania godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i  rzetelną nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po oficjalnej części pałeczkę przejęły klasy drugie gimnazjum. Jako starsi i bardziej doświadczeni, przekazali kilka wartościowych sentencji.  Po swojemu zorganizowali „pasowanie”, przygotowując szereg konkurencji. Celem Quizu było sprawdzenie logicznego myślenia i czy dobrze znają swoją szkołę oraz nauczycieli.

Po skończonych konkurencjach przewodniczący ogłosił wyniki, uświadamiając gimnazjalistów klasy I, że dużo umieją i potrafią, ale jeszcze daleka droga przed nimi do pełni sukcesu. Na koniec życzył im by trud szkolny przyniósł wymierne owoce. II klasy przygotowały fajne owocowe upominki z niespodzianką. Uczniowie w przyszłym tygodniu zamierzają odbyć z tej okazji wspólną dyskotekę.

Tekst: Agnieszka Sz.

Response code is 404

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook