“Operacja Arktyka”


2Pierwszego grudnia we wtorek klasa trzecia odbyła wycieczkę do kina w Nowym Sączu. W kinie Sokół oglądała film pt. „Operacja Arktyka’’ . Była to opowieść o trójce dzieci Julii, Sindre oraz Idzie, którzy niedawno przeprowadzili się do innego miasta. Julia, Ida i Sindre musieli zatem zmienić szkołę. W czasie przerwy Sindre pokłócił się z pewnym chłopcem, a ten zamoczył mu głowę w kałuży. Gdy widział, że starsza siostra nie stanęła jego obronie obraził się na nią i pobiegł na lotnisko. Ida pobiegła za nim, a Julia chciała ich powstrzymać. Jednak Julia nie zdołała ich zatrzymać. Rodzeństwo weszło do śmigłowca a, ona za nimi. Polecieli z ratownikami (którzy nie wiedzieli o ich pobycie) na Arktykę. Gdy już dolecieli wysiedli, a ratownicy szukali rannego człowieka. Ratownicy nie mając czasu wrócili, a dzieci zostały. Krzyczeli do ratowników o pomoc, aby ich nie zostawiali, lecz to na nic, odlecieli.

arktyka

Rodzeństwo szukało schronienia i znalazło mały domek – szopę. Były tam zapasy jedzenia człowieka, który tam poprzednio mieszkał. Dzieci znalazły psa. Zapasy skończyły się. Jednak niedźwiedzie polarne odkopały piwnicę, w której było jedzenie. Gdy znaleziony przez nich pies zgłodniał, Sindre chciał go nakarmić, wszedł więc do znalezionej wcześniej piwnicy i dał mu jeść. Sindre zapomniał zamknąć klapę. W nocy niedźwiedzie polarne wpadły do piwnicy i wyjadły wszystko. Rodzice dzieci dowiedzieli się, że widziano całą trójkę na lotnisku przy śmigłowcu, którym ratownicy mieli wyruszyć na Arktykę. Doszli więc do wniosku, że Julia, Sindre i Ida mogą być właśnie na Arktyce. Ruszyli więc na biegun północny. Gdy dzieci usłyszały helikopter Julia zapaliła ognisko, a przez przypadek też szopę. Zapalenie szopy jednak tylko pomogło, ponieważ światło było jeszcze większe. Julia wydostała dzieci z palącej się szopy. Helikopter wylądował a dzieci bezpiecznie wróciły do domu .
Po zakończeniu filmu był wolny czas, więc klasa była w Trzech Koronach. Następnie poszła na ul. Barską, gdzie czekała na autobus. Autobusem wróciła do Lipnicy Wielkiej .

Napisała Patrycja Król uczennica kl. III

599489_1.1

Dnia 1 grudnia we wtorek, byliśmy na wycieczce w kinie. Pojechaliśmy autobusem kursowym do Nowego Sącza. Od przystanku szliśmy kawałek drogi, żeby dojść do kina. Weszliśmy do wielkiego budynku i oglądaliśmy film pt. ,,Operacja Arktyka”. Był bardzo ciekawy. Czasami śmialiśmy się i byliśmy też trochę przerażeni. Film przedstawiał historię trójki dzieci, które przypadkowo znalazły się na Arktyce. Gdy film się skończył to wybraliśmy się do galerii Trzy Korony. Poszliśmy do restauracji. Później oglądaliśmy świąteczne wystawy. Spotkaliśmy się wszyscy w wyznaczonym miejscu i poszliśmy w stronę przystanku. Wracaliśmy autobusem kursowym o godzinie 12:00. Chociaż pogoda była deszczowa wycieczka bardzo mi się podobała.

Tekst: Kinga Bulanda kl. III

arktyka2
Dnia 1 XII byliśmy z klasą III na wycieczce Nowym Sączu w kinie Sokół. Oglądaliśmy film pt. “Operacja Arktyka”. Opowiadał on o dzieciach, które poleciały na Arktykę. Znalazły tam dom, w którym było jedzenie. Wcześniej mieszkał tam mężczyzna, którego poranił niedźwiedź. Dzieci bały się niedźwiedzi, które podchodziły pod ich dom. Na Arktyce znalazły psa, który się z nimi zaprzyjaźnił. Jedna z dziewczynek znalazła radiostację i wezwała pomoc. Rodzice z ratownikami przyjechali na wyspę. Film był bardzo ciekawy. podobał mi się zimowy krajobraz oaz odwaga dzieci.

Tekst: Amelia Cisowska kl. III

0004JTIKEYPLUKAP-C460

Źródło foto: www.filmweb.pl

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook