„Odjechali na rowerach”

IMG_3349Karol Kantor z klasy III szkoły podstawowej z Lipnicy Wielkiej, Paweł Szlag z klasy VI z Mogilna oraz Krystian Stępień z klasy I gimnazjum również z Mogilna zostali w swoich grupach wiekowych Mistrzami Ortografii Gminy Korzenna podczas czwartej już edycji Wielkiego Dyktanda zorganizowanego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej.

Tegoroczni laureaci „odjechali na rowerach”, gdyż taka była główna nagroda. Widok wyeksponowanej nagrody wzbudził ogromne emocje wśród i tak poddenerwowanych już uczestników i zachęcał do zdrowej rywalizacji.

Konkurs rozpoczął się dnia 26 marca o godzinie 12.00. Łącznie wzięło w nim udział 53 uczniów ze wszystkich szkół gminy Korzenna (18 z klas II – III, 21 z klas IV- VI i 14 z klas I- III gimnazjum) wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych. Odczytywane przez nauczycieli teksty dyktand jak zwykle roiły się od ortograficznych pułapek, jednak poziom przygotowania uczniów był bardzo wysoki, a różnice w liczbie błędów naprawdę niewielkie. II i III miejsca musiały zostać wyłonione dopiero po „dogrywkach”.

I tak:
w grupie wiekowej klas II – III szkoły podstawowej:
II miejsce zajęła Dominika Świerad z Trzycierza,
III miejsce Izabela Brudzińska z Łyczanej,
Wyróżnienie Justyna Szołdra z Janczowej

w grupie wiekowej klas IV –VI szkoły podstawowej:
II miejsce zajął Piotr Szlag z Mogilna,
III miejsce Martyna Winiarska z Wojnarowej,
Wyróżnienie Justyna Pawlik z Trzycierza

w grupie wiekowej klas I – III gimnazjum:
II miejsce zajęła Paulina Ciwińska z Lipnicy Wielkiej,
III miejsce Dominik Skowron z Mogilna,
Wyróżnienie Aneta Porębska z Koniuszowej

Uroczyste wręczenie nagród rozpoczęło się o 13.40 i uświetnił je swoją obecnością Wójt Gminy Korzenna mgr Leszek Skowron. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, wymienieni laureaci nagrody (m.in. pendrive’y, książki, audiobooki, pióra i długopisy, głośniki, maskotki, odblaskowe paski, kubki, breloczki, myszki bezprzewodowe, mikrofony do telefonów komórkowych), a Mistrzowie oprócz wspominanych wyżej rowerów statuetki MISTRZA ORTOGRAFII GMINY KORZENNA.

Organizacja konkursu była możliwa dzięki licznym sponsorom:
Panu Leszkowi Skowronowi – Wójtowi Gminny Korzenna,
Starostwu Powiatowemu w Nowym Sączu,
Panu Józefowi Mokrzyckiemu – właścicielowi firmy Mo – BRUK,
Państwu Krystynie i Tadeuszowi Łatka – właścicielom firmy „Drwalnik”,
Panu Mirosławowi Cygnarowiczowi – właścicielowi firmy „Chem -Bud” w Nowym Sączu,
Bankowi Spółdzielczemu w Korzennej,
Panu Stanisławowi Przychockiemu –właścicielowi firmy PUK,
Państwu Agacie i Wiesławowi Mróz – usługi przewozowe,
Panu Adamowi Wilk – BLACHARSTWO-LAKIERNICTWO-MECHANIKA-AUTO SERWIS,
Panu Andrzejowi Biskup – właścicielowi firmy Mel-Bis,
Panu Józefowi Olbrochta – właścicielowi Firmy Transportowej z Miłkowej,
Państwu Halinie i Tytusowi Dutkowskim – właścicielom warsztatu samochodowego w Lipnicy Wielkiej,
Panu Robertowi Maciaszek – usługi budowlane,
Panu Michałowi Jasińskiemu – skład opałowo- budowlany
Panu Krzysztofowi Mucha – właścicielowi sklepu w Lipnicy Wielkiej,
Pani Wioletcie Ligęza –właścicielowi kwiaciarni „Klaudia” w Korzennej,
Panu Krzysztofowi Kubiakowi – prezesowi Gminnej Spółdzielni w Korzennej,
Pani Wiesławie Wandas – firma ubezpieczeniowa
piekarni „Danek” z Nowego Sącza,
piekarni „Dworskiej” z Łęki.

Wszystkim sponsorom dziękujemy za okazaną chęć wsparcia inicjatywy szkolnej.

TEKST: Anna DL