Oczyszczacz powietrza dla przedszkolaków


W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej  odbyła się akcja edukacyjna pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Zanim nastąpił uroczysty finał akcji, przedszkolaki pod opieką swoich pań przygotowały po obejrzeniu filmów edukacyjnych plakaty, które pokazały, jak należy dbać o czyste powietrze oraz czego nie należy robić, aby tego powietrza nie zanieczyszczać.

Ponieważ plakatów było bardzo dużo, został zorganizowany konkurs plastyczny na najciekawsze i najbardziej samodzielne prace dzieci.

10.X.2018 r. odbył się uroczysty finał akcji, na który zostali zaproszeni rodzice wychowanków przedszkola, klasy I wraz z wychowawcami oraz dyrekcja szkoły.

Na wstępie został odczytany list od Marszałka Województwa Małopolskiego w którym Marszałek zwrócił uwagę na oddychanie silnie zanieczyszczonym powietrzem które, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia osób szczególnie wrażliwych, głównie dzieci.

Po bardzo ciekawym przedstawieniu w wykonaniu przedszkolaków przyszedł czas na uroczyste wręczenie nagród za plakaty oraz zachęcające zaproszenie do wdychania powietrza, które będzie jeszcze bardziej czyste dzięki oczyszczaczowi powietrza ufundowanemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook