Obchody Europejskiego Dnia Języków


Kolejny już raz, 26 września nasza szkoła włączyła się w obchody ustanowionego w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy Europejskiego Dnia Języków (EDJ).

Głównym wydarzeniem tegorocznych obchodów był zorganizowany przez  nauczycielki języka angielskiego panie Annę Wojtaczka i Sylwię Murzydło  szkolny konkurs piosenki angielskiej. W konkursie wzięli udział przedstawiciele prawie wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Śpiewali zarówno soliści, duety jak i zespoły. Jury w składzie  pani wicedyrektor Danuta Popko, pani Lidia Grygiel i pan Konrad Sus wytypowało zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych i tak w kategorii klas I –III  pierwsze miejsce zajął Nikodem Szafrański  z klasy III z piosenką pt. „Different hobbies”, drugie przypadło Patrycji Biskup, Aleksandrze Chmielowskiej i Gabrieli Bielewicz z klasy III za wykonanie piosenki pt. „ I can play football”, trzecie miejsce otrzymał duet Natalia Michalik i Karolina Szczepańska również  z klasy III. Wykonały one piosenkę pt. „Welcome to the Tiger Street Club”.  W konkursie wzięli też odważnie  udział  przedstawiciele klasy pierwszej Mikołaj Babiec i Stanisław Szafrański w duecie  oraz  zespół w składzie Zuzanna Piekarz, Oliwia Jurek, Julia Szczepańska, Natalia Zarzycka , Adrian Martuszewski oraz  Agata Szczepanek zajmując odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Najmłodszym uczestnikom serdecznie gratulujemy!

W kategorii klas IV – VI  pierwsze miejsce zajęła Karolina Michalik z klasy VI za piękne wykonanie piosenki Celine Dion pt. „My heart will go on”, drugie miejsce przypadło zespołowi z klasy V w składzie Oliwia Olchawa, Kinga Bulanda i Patrycja Król za piosenkę „Alone” , trzecie miejsce wyśpiewały Maria Kantor, Daria Danek i Aleksandra Zarzycka z klasy IV piosenką pt.  „ Faded”.

Gimnazjum reprezentowały dwie uczennice: Małgorzata Golonka i Julia Brończyk – obie zaśpiewały piękne piosenki i decyzją jury Małgosia zajęła pierwsze a Julka drugie miejsce.

Konkurs uświetniła swym występem tanecznym grupa przedszkolaków. Ubrane w kolorowe, egzotyczne stroje dziewczynki zatańczyły również egzotyczny taniec zdobywając gromkie brawa publiczności.

Szkoła w tym dniu udekorowana była kolorowymi flagami, zdjęciami i plakatami, z których można było dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat języków świata. Wszyscy uczniowie ubrani byli na kolorowo lub na barwy flagi wybranego kraju. Tradycyjnie swoje podwoje otworzyła kawiarenka, z degustacją domowych wypieków, sałatek, oraz kanapki i napoje. Hitem okazały się owocowe szaszłyki.

Uczennice z klasy II gimnazjum przygotowały quiz o krajach europejskich z nagrodami. Na każdej przerwie można było posłuchać muzyki i piosenek w rożnych językach, a nawet potańczyć.

Wydarzenie miało na celu zachęcanie i motywowanie do nauki języków obcych.

Tekst i foto: Joanna W.

Komentarze

Komentarze i pingi są w tej chwili niedozwolone.

Facebook