Niezwykła lekcja techniki w klasach II

Lekcja_04Dużym zaangażowaniem wykazali się uczniowie klas II Szkoły Podstawowej biorąc udział w kolejnej lekcji techniki nt. „Zdrowego odżywiania”. Temat ten podejmowany wielokrotnie można by uznać za nudny i nieciekawy. Tymczasem okazuje się, że uczniowie coraz więcej wiedzą z tej dziedziny, co potwierdziła higienistka szkolna pani Wioletta Biskup przeprowadzająca pogadankę w obu klasach. Warto dodać, że pani Biskup od kilku lat wspomaga wychowawczynie klas II w wychowaniu zdrowotnym dzieci, co powoduje że dzieci mają coraz większą świadomość tego co warto jeść aby być zdrowym.

Świetnym punktem lekcji okazało się wykonanie surówki warzywnej. Dzieci z chęcią przystąpiły do pracy co w efekcie dało wspaniale porcje surówkowych przysmaków. Uświadamianie dzieciom, że kupowanie żywności modyfikowanej nie wpływa na dobry rozwój to główny cel podejmowanych działań przez nauczycielki. Dzieci podczas tej jednostki metodycznej zapoznane zostały z działaniem nowoczesnego robota pn. Thermomix. Jedna z pań wykonała dla wszystkich sok z owoców. Uczniowie próbując napoju byli zachęcani do spożywania soków wykonywanych domowym sposobem a unikania spożywania napojów sztucznie barwionych zawierających spore ilości cukru i różnych konserwantów.

Tekst i foto: Beata T.