Nasz Patron – spotkanie z twórczością


Dnia 11 maja odbyły się w naszej szkole obchody  Dnia Papieskiego związane z Patronem szkoły św. Janem Pawłem II.  W jego realizację zaangażowali się nasi wspaniali uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum, prezentując refleksyjny montaż słowno-muzyczny pod hasłem NASZ PATRON – SPOTKANIE Z TWÓRCZOŚCIĄ.

Z bardzo obszernego  dorobku  artystycznego Jana Pawła II wybraliśmy fragmenty tych dzieł, które zawierają głębokie przesłanie, skłaniają do zadumy, a jednocześnie uczą nas na nowo odkrywać zachwyt i zdumienie nad pięknem i dobrem człowieka, jego przeznaczeniem i otaczającym go światem.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu szkoły w obecności sztandaru,  zaczęły docierać do nas słowa Papieża: „…. Nie bój się, wypłyń na głębię ……. Pokonaj słabość i zniechęcenie…… ..podejmij swą życiową misję, ludzie nowego wieku oczekują twojego świadectwa…”

Chór szkolny zaśpiewał trzy piękne pieśni do słów poezji Jana Pawła II: “Strumień”, “Pieśń o słońcu niewyczerpanym” i “Miłość mi wszystko wyjaśniła”.

Zaprezentowane zostały wiersze: “Rysopis człowieka”, fragment poematu “Pieśń o słońcu niewyczerpanym”, “Ojczyzna” oraz “Opowieść o drzewie zranionym”.

Cała społeczność szkolna odśpiewała Barkę-  ulubioną pieśń Jana Pawła II.   Młodzież podjęła niebagatelne wyzwanie w recytacji oraz śpiewie, po mistrzowsku, ujęła sens cudownej, ale jakże trudnej do interpretacji, poezji Jana Pawła II.

Podniosłą atmosferę uroczystości podkreśliła wspaniała dekoracja autorstwa Samorządu Uczniowskiego, której istotę i charakter dopełniły bukiety błękitnych niezapominajek.

Zwieńczeniem uroczystości było spotkanie uczniów z wychowawcami, podczas którego odbyły się pogadanki na tematy związane z naszym Patronem oraz degustacja 280  „kremówek a ’la papieskich”.

Serdeczne słowa podziękowania za te pyszne i wykwintne ciasteczka  należą się szczególnie właścicielom  “Piekarnia Bobowska” Rogala Spółka z o.o. Sp. Komandytowa i Panu Józefowi Nika, którzy odpowiedzieli na naszą szkolna inicjatywę,  stając się ich głównymi fundatorami.

W sobotni wieczór, 13 maja 2017r.  po nabożeństwie majowym o godz.19.00 w Kościele Parafialnym w Lipnicy Wielkiej, lokalna społeczność będzie mieć okazję przeżyć ten wyjątkowy koncert. ZAPRASZAMY

Tekst i foto: Agnieszka Sz., Joanna W.

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook