Oddziały O „a” i O „b” z Zespołu Szkół im Jana Pawła II miały okazję w swoich licznych bardzo atrakcyjnych i dydaktycznych wycieczkach, planowanych przez wychowawczynie Panią Teresę Głąb i Jadwigę Kożuch dotrzeć do dawnej polskiej stolicy „serca” państwa polskiego – Krakowa.
To nie lada wyprawa dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wielkie wsparcie w tak dalekiej podróży dali rodzice, którzy towarzyszyli swoim pociechom.
Na dzieci czekało wiele atrakcji: smok wawelski, rynek krakowski, czekanie na trębacza z wieży mariackiej. Największą jednak atrakcją była wizyta i udział w warsztatach cukierniczych. Dzieci miały możliwość własnoręcznie „wyprodukować” lizaki. To być może takie pierwsze zajęcia, sprawią, że spośród naszych “Milusińskich” wyłonią się wspaniali polscy cukiernicy?
Grupa wycieczkowiczów dotarła również do Centrum Jana Pawła II. Wszyscy wrócili zadowoleni z oryginalnymi prezentami dla reszty rodziny, z utęsknieniem czekających na ich powrót.
Tekst: Agnieszka Sz.