Mistrzowie Powiatu Nowosądeckiego

10 marca br. w hali sportowej w Piwnicznej-Zdroju rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w siatkówce chłopców szkół gimnazjalnych. W turnieju wystąpiły cztery drużyny – zwycięzcy zawodów międzygminnych: Gimnazjum w Muszynie, Gimnazjum w Lipnicy Wielkiej, Gimnazjum w Piwnicznej-Zdroju, Gimnazjum w Kamionce Wielkiej.

Tytuł Mistrza Powiatu zdobyło Gimnazjum w Lipnicy Wielkiej, wygrywając wszystkie swoje spotkania, drugie miejsce zajęli uczniowie z Piwnicznej-Zdroju, trzecie siatkarze z Kamionki Wielkiej, a czwarte z Muszyny.

Sprawozdanie z Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego
Gimnazjada Młodzieży Szkolnej w Siatkówce Chłopców

1. Organizator – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego, Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Piwnicznej-Zdroju.
  2. Termin i miejsce rozgrywania zawodów – 10 marca 2017 r. – Hala sportowa przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Piwnicznej-Zdroju.
  3. Cel imprezy – popularyzacja siatkówki wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – gra fair play oraz wyłonienie mistrza powiatu nowosądeckiego, reprezentanta na zawody rejonowe.
  4. Do zawodów awansowały 4 zespoły – 48 zawodników (zwycięzcy zawodów międzygminnych):
  • Gimnazjum w Lipnicy Wielkiej
  • Gimnazjum w Piwnicznej-Zdroju
  • Gimnazjum w Kamionce Wielkiej
  • Gimnazjum w Muszynie

1. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, sety rozgrywane były do 25 punktów, spotkanie do dwóch wygranych setów, trzeci set decydujący do 15 punktów.
  2. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Maciej Babiec, Daniel Bielewicz, Piotr Bulanda, Tomasz Bulanda, Kamil Fyda, Karol Głąb, Szymon Jaworecki, Michał Kantor, Grzegorz Mróz, Jakub Rusek.
  3. Podczas zakończenia drużyny zostały nagrodzone pucharami i dyplomami. Wybrano najlepszego zawodnika turnieju, którym został Grzegorz Mróz z Lipnicy Wielkiej.
  4. Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyło Gimnazjum w Lipnicy Wielkiej, które uzyskało awans na zawody rejonowe (20.03.2017 r. – Nowy Sącz).

Źródło: Marek Mirek – koordynator ds. sportu MOS PN

SZCZEGÓŁOWE INFO – mos-nowosadeckie.pl