MIKOŁAJ 2014

IMG_2180W piątek, 5 grudnia, troszkę wcześniej niż zazwyczaj do Zespołu Szkół w Lipnicy Wielkiej zawitał święty Mikołaj. Ale zanim tu dotarł, dzielni reporterzy z klasy IV odwiedzili afrykańską wioskę w buszu, rezerwat Indian oraz eskimoską osadę, gdzie mieli za zadanie dowiedzieć się, czy i do nich on zawita. W przerwach między reportażami można było posłuchać przebojowych wykonań piosenek mikołajkowych. Zarówno szkolne dzieci, jak i ze środowiska chętnie włączały się do występu. Punktem kulminacyjnym było przybycie pana z siwą brodą. Miał on pełne ręce roboty, gdyż wręczył aż 119 paczek dzieciom uczęszczającym do naszej szkoły i 46 maluchom ze środowiska. Wszystko odbyło się sprawnie dzięki pomocy Rady Rodziców. Później wraz ze szkolnym samorządem odwiedził pracowników szkoły, wręczając już tradycyjnie rózgi. Po tym wszystkim mógł ruszyć w dalszą drogę.

Tekst: Konrad S.

Mikołaj dla dzieci w szkole ( klasy 0, I-III )

Mikołaj dla najmłodszych dzieci z Lipnicy Wielkiej, Bukowca i Falkowej