Konsultacje społeczne


Dnia 19 grudnia  w ramach konsultacji społecznych i konkursu ogłoszonego przez Wójta  Gminy  Korzenna  dotyczącego „Programu Rewitalizacji Gminy Korzenna na lata 2017 – 2022 ” grupa gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Lipnicy Wielkiej  została zaproszona do siedziby Urzędu Gminy. W konkursie na najlepszy esej, projekt, makietę dotyczący atrakcyjnych inwestycji podnoszących walory i prestiż gminy z samej Lipnicy Wielkiej brało 5 grup. Z wielu interesujących propozycji zawartych w „Programie Rewitalizacji Gminy Korzenna na lata 2017 – 2022 ” najbardziej spodobało  im się przedsięwzięcie polegające na rozbudowie budynku Zespołu Szkół w Korzennej – hala widowiskowo-sportowa z basenem.

Dzięki temu obiektowi mogło by też zostać zrealizowane przedsięwzięcie dotyczące dodatkowych zajęć sportowych dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat . W skład takich zajęć wchodziłyby m.in.: piłka nożna, ręczna, siatkówka, koszykówka, tenis stołowy, pływanie oraz wspinaczka. Za sprawą tych przedsięwzięć poprawiłaby się jakość kształcenia – rozwoju fizycznego wszechstronnego z dostępem do różnych form. Mieszkańcy naszej gminy zaoszczędzili by też czas i pieniądze, ponieważ nie musieliby poświęcać tyle czasu na dojazd do basenu w Nowym Sączu czy Stróżach.

Ponadto nasza gmina wzbogaciłaby się również dzięki dochodom pozyskanym z wynajmu hali i basenu, co owocuje szybkim zwróceniem się kosztów inwestycji i uzyskanie dodatkowych pieniędzy na różnorakie cele. Również zajęcia wychowania fizycznego byłyby o wiele ciekawsze dla dzieci i młodzieży, co sprawiłoby polepszenie się sprawności fizycznej zarówno młodych osób jak i seniorów, ponadto podniósł by się poziom rehabilitacji. Dodatkowe zajęcia na tej właśnie hali pozwolą rozwijać różnorakie pasje i zdolności naszych małych sportowców, a poza lekcjami przyczynią się do ograniczenia uchronienia nich od ewentualnej degradacji społecznej.

Response code is 404

Wszystkie grupy mimo, iż  różnorodności prac konkursowych  jednogłośnie  stwierdziły, iż zainwestowanie w także przedsięwzięcie byłoby bardzo korzystne dla osób w każdym wieku. Zwiększyłoby się zainteresowanie sportem oraz tańcem. Pomogłoby to w zwalczaniu nadwagi szczególnie wśród dzieci i młodzieży a także poprawiłoby ich kondycje i samopoczucie. Czas spędzony na aktywności fizycznej pozwoliłby ograniczyć korzystanie z urządzeń  elektronicznych. Po prezentacji swoich pomysłów na inwestycje w naszej gminie nasi uczniowie zostali obdarowani przez Komisję konkursową sportowym asortymentem, który będzie służył w naszej szkole rówieśnikom jeszcze wiele lat.

Tekst i foto: Agnieszka Sz.

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook