KONKURS „Odblaskowa Szkoła”


IMG_2294Nasza szkoła przystąpiła do konkursu  – „Odblaskowa Szkoła”.  Z inicjatywy Pani Jolanty Grzegorzak, która zaproponowała udział w konkursie patronat objął Samorząd Szkolny, który zajął się dekoracjami i oprawą techniczną. Pojawiły się  gazetki, plakaty, mnóstwo znaków drogowych, reklamy edukacyjne dla maluchów, zachęcające do noszenia odblasków, które niejednokrotnie ratują życie.  Lekcję  o bezpieczeństwie, którą poprowadzili gimnazjaliści, rozpoczęła Pani Dyrektor, naświetlając cel spotkania.

Uczniowie oglądali film edukacyjny, produkcji znanego programu telewizyjnego NICKELODEON POLSKA  pod tytułem  „BEZPIECZNA DROGA Z RADAMI  SPONGEBBOBA”, który w sposób przystępny, zabawowy  wplatał elementy bezpieczeństwa na drodze o zmroku. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę w Quizie. Po projekcji filmu uczniowie klas młodszych prezentowali swoje odblaskowe wiersze, które po zaprezentowaniu zostały powieszone na gazetkach szkolnych. Dzieciaki świetnie się bawiły, a przy tej okazji należy dodać, że były naprawdę dobrze zorientowane w przepisach na początkowym etapie edukacji o ruchu drogowym. Należy wspomnieć, że oprócz słodyczy za dobre odpowiedzi w Quize Maluchy zostały wyposażone w odblaski.

 Szkoła ruszyła z akcją  „bycia widocznym” –  nie na żarty. W pobliskim sklepie od kilku dni zaczęło  odblasków już brakować. Wraz z tą jakże potrzebną  inicjatywą  zbiegł się fakt, iż w ubiegłym tygodniu zawitali do nas Policjanci z Fundacji „Bezpiecznie Do Celu”, którzy przeszkolili gimnazjalistów.

W niedługim czasie będziemy gościć przedstawicieli MORD-u. Mamy nadzieję, że spotka nas jeszcze jedna atrakcyjna niespodzianka – zawitają, zaproszeni przez Dyrekcję, dziennikarze z Gazety Krakowskiej, która podjęła  akcję  z odblaskami –  równolegle  i niezależnie do konkursu  “Odblaskowa Szkoła”.

Tekst: Agnieszka Sz.

FOTORELACJA

Response code is 404

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook