Koncert w Kościele Parafialnym w Lipnicy Wielkiej


Kościół Parafialny pw. NMP w Lipnicy Wielkiej, w ostatnią niedzielę stycznia 28.01.2018r. gościł laureatów Szkolnego i Gminnego Przeglądu Kolędniczego – uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej. Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu 10 grup i solistów  rozpoczął występ „Kolędników z Gwiazdą”. Dzieci przypomniały znane bożonarodzeniowe kolędy i przybliżyły utwory mniej znane. Wikariusz Parafii, ksiądz mgr Piotr Golemo przywitał wiernych i zaprosił na koncert kolęd po mszy św., a także podziękował za inicjatywę szkoły. Uczestnicy koncertu przybyli pięknie ubrani: nie zabrakło królów, pastuszków, śnieżynek. Wykonawcy reprezentowali wysoki poziom wokalny. Należy wspomnieć, że nigdzie tak pięknie nie wybrzmiewają kolędy jak w Kościele, tuż przy żłóbku przy Świętej Rodzinie. I tak właśnie było i tym razem. Uczniowie byli bardzo szczęśliwi, że mogą pokazać swoje talenty w środowisku lokalnym. W koncercie wzięli udział:

  1. Trio „0B”  / Kasia Biskup, Julia Witecka, Magda Dziedzic/
  2. Magiczni Kolędnicy II / Alicja Kantor, Ola Szafrańska, Alicja Waniołek, Basia Pach, Angelika Obrzut/
  3. Maksymilian Dziedzic
  4. Patrycja Biskup III kl.
  5. Nikodem Szafrański III kl.
  6. Karol Martuszewski III kl.
  7. Gwiazdy, gwiazdki, gwiazdeczki, IV kl./ Ala Bulanda, Marysia Kantor, Ola Zarzycka, Asia Głąb/
  8. Patrycja Król V kl.
  9. Karolina Michalik- VI kl.
  10. Kolędnicy z gwiazdą- Wiktor Martuszewski, Sławek Żarowski, Nikodem Szafrański, Maksiu Dziedzic, i Piotrek Bulanda, którzy słowami tradycyjnych , lipnickich życzeń „..na szczęście , na zdrowie, na ten Nowy Rok…” dla zebranych, zakończyli ten niezwykły występ.

Koncert bardzo się podobał i laureaci otrzymali gromkie brawa oraz dużo miłych, pochlebnych słów i gratulacje, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Podziękowania kierujemy również  księdzu Proboszczowi Albinowi Samborskiemu za możliwość zorganizowania koncertu z nadzieją na dalszą współpracę Parafii ze szkołą. 

Response code is 404
Komentarze i pingi są w tej chwili niedozwolone.

Facebook