Jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców?

2Kluczem do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci jest ich edukacja już od najmłodszych lat. Dzięki atrakcyjnym formom pracy na lekcjach (gry, zabawy edukacyjne, wykonanie konkretnego zadania w postaci ludzika z warzyw) dzieci klasy IIa miały możliwość przekonania się, że warzywa i owoce stanowią alternatywę smacznej przekąski.

Wychowawczyni klasy Beata Turek wiele razy podczas zajęć przekazuje treści związane z kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych.

1

Celowi temu służą podejmowane od kilku lat konkursy pn. „Witaminki”, pogadanki pani higienistki oraz udział w programie propagującym zdrowe odżywianie. Niebagatelną rolę mają też rozmowy z rodzicami, którzy na pewno mieliby smutną minę widząc swoje pociechy z paczką chipsów i „seven daysem” zamiast ciemnej bułki z plasterkiem szynki.

Tekst i foto: Beata T.