IX Gminny Konkurs pieśni patriotycznej – sukcesy


img_1780W dniu 26 października 2016r. rozstrzygnął się IX Gminny Konkurs pieśni patriotycznej, powstańczej i piosenki żołnierskiej, w którym nie zabrakło dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Zainteresowanie konkursem o tematyce patriotycznej było tak wielkie, że uczniowie zaczęli się zgłaszać całymi klasami, począwszy od  najmłodszych na gimnazjum kończąc. Dobór repertuaru był trudny, rozpoczęło się poszukiwanie dawnych, zapomnianych już pieśni ułańskich. Uczniowie mieli również nie lada lekcję historii, gdyż nie sposób było przyswajać piosenek bez ich genezy. Wyszukiwano również całkiem współczesne, inspirowane polskim kinem ale związanym z wydarzeniami historycznymi m.in. z działalnością oddziałów ZWZ/AK. Prezentacja wybranych utworów, należyta interpretacja, przygotowanie zespołów i solistów z naszej szkoły zaowocowało wielkim sukcesem gdyż każdy z nich wrócił  nagrodzony.

W grupie klas I- III szk. Podstawowej  w kategorii zespołów:

I  nagroda  przypadła zespołowi klasy III a i b  o nazwie „SZKOLNY PATROL”

W tej samej  grupie wiekowej  I miejscem został nagrodzony Nikodem Szafrański z klasy II.

 W grupie wiekowej klas IV- VI :

I nagrodę otrzymał zespół z klasy VI „ CZERWONE RÓŻE ”,

II nagrodę otrzymała klasa IV „KURAŻ”,

III nagrodę otrzymała klasa V „DWA PO SZEŚĆ”

W  grupie wiekowej gimnazjum:

II miejsce otrzymał duet  Gosia & Piotrek z  klasy II A i B

III miejsce otrzymała grupa z klasy I gimnazjum „OBROŃCY ”, nagrodzeni soliści zaś, to Laureatka III miejsca  Julia Brończyk z klasy II B oraz wyróżniona Karolina Nowak z klasy II B

To nie był jeszcze koniec emocji! Decyzją Jury „Czerwone róże” piosenką  „Dziś idę walczyć mamo” oraz duet  Gosia & Piotrek piosenką  „Deszcz jesienny, deszczbędą reprezentować gminę Korzenna w XIV Małopolskich Retrospekcjach Piosenki Żołnierskiej „Żołnierskie Mormorando” w Nowym Wiśniczu

Tekst: Agnieszka Sz.

FOTORELACJA

Response code is 404

WIDEORELACJA

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook