Gminne zmagania o tytuł Najlepszego Matematyka.


IMG_2370Już po raz piąty uczestniczyliśmy w Gminnych Potyczkach Matematycznych, których organizatorem było tradycyjnie Gimnazjum w Siedlcach. W konkursie uczestniczyli uczniowie poszczególnych klas gimnazjalnych z naszej gminy. Zgodnie z regulaminem konkursu każde gimnazjum reprezentowała 6 osobowa drużyna, w skład której wchodziło po 2 uczniów z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Było o co rywalizować, gdyż zwycięzca będzie mógł się szczycić tytułem „Najlepszego Matematyka” , a zespół  „Najlepszej drużyny”.

Przedstawicielami naszego gimnazjum byli:

 Michał Kantor – klasa I

Tomasz Bulanda – klasa I

Antoni Szczepański – klasa IIB

Tomasz Turek – klasa IIA

Edyta Dyngosz – klasa IIIB

Monika Szczepańska – klasa IIIB

 Zawody przebiegały dwuetapowo:

-W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test zadaniowy odpowiedni dla poszczególnych klas.

-W drugiej części uczniowie zmagali się z logicznymi łamigłówkami, kalamburami dopasowując, odgadując, wymyślając, rozwiązując krzyżówki i rebusy. Choć nie było łatwo i należało uaktywnić nietuzinkowe myślenie, to czas spędzony na zabawie z matematyką był bezcenny. Po zaciekłych zmaganiach i wnikliwej analizie rozwiązań wyłoniono zwycięzców. Do grona zwycięzców należą:

Michał Kantor – Najlepszy Matematyk klas I Gimnazjum

Tomasz Turek – Najlepszy Matematyk klas II Gimnazjum po dogrywce z Antonim Szczepańskim (był to rewanż Tomka za ubiegły rok, kiedy to Antek w dogrywce wygrał z Tomkiem)

Jako zespół reprezentacja Zespołu Szkół w Lipnicy Wielkiej zajęła I miejsce.

Tekst: Danuta G.

Foto: ZS Siedlce

Response code is 404

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook