Fantastyczne, “misiowe” zakończenie tygodnia w szkole w Lipnicy Wielkiej


Cóż to był za tydzień! W poniedziałek “Dzień Życzliwości i Pozdrowień”, we wtorek czytanie “Ballad i romansów”, w środę zabawy andrzejkowe, a dziś w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Na początek trochę historii.

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

A od czego się zaczęło?

Od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA

Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dzieci. To ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.

Nasza szkoła nie mogła więc zapomnieć o jego święcie. Zorganizowaliśmy więc wystawki, na których spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, te starodawne i te najnowsze, te z Polski i te z innych krajów, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Zabraliśmy dziś do szkoły nasze ukochane pluszaki, klasa IV wykonała “Misiowe maseczki”, ale najważniejszym punktem uroczystości było wspólne oglądanie bajek z Wielkimi i Sławnymi Misami, o których mówi się wszędzie i głośno niemal w każdej części świata . Nie zabrakło więc Misia Uszatka, Coragola, Kubusia Puchatka, Misia Yogi czy Gumisiów. Bardzo podobało się mam to świętowanie, więc nie wypada na koniec nie dodać: STO LAT MISIU!

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub trackbacka ze swojej strony.

Loading Facebook Comments ...
  1. Brak komentarzy, jeszcze.
(nie będzie widoczne)

Facebook