Egzamin gimnazjalny już za nami


IMG_3612Egzamin gimnazjalny 2015 już za nami. Uczniowie mają mieszane uczucia – część chwali się, że rozwiązała zadania w mgnieniu oka, część narzeka, że tegoroczne testy gimnazjalne były zdecydowanie trudniejsze niż próbne.

Egzaminy rozwiązane przez gimnazjalistów zostały zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

W 2015 roku po raz pierwszy rozwiązania zadań otwartych z matematyki uczniów z gimnazjów z terenu czterech okręgowych komisji egzaminacyjnych: w Jaworznie, w Krakowie, w Łodzi i we Wrocławiu (czyli z województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego i opolskiego) zostaną sprawdzone z wykorzystaniem elektronicznego systemu oceniana.

Gimnazjaliści, którzy będą e-oceniani podczas egzaminu – podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich – będą zapisywać rozwiązania zadań otwartych na wyznaczonych stronach w arkuszu egzaminacyjnym. Po egzaminie jednak – inaczej niż  w ubiegłych latach – w tym roku rozwiązania zadań nie trafią do nich w wersji papierowej.

FOTORELACJA

Response code is 404

Komentarze

Komentowanie nie jest w tej chwili dozwolone, ale możesz trackbackować ze swojej strony.

Facebook